1 grudnia 2019 | Spotkanie autorskie z Joanną Lamparską promujące książkę „Imperium małych piekieł. Mroczne tajemnice obozu Gross Rosen” | MGCK

W niedzielę 1 grudnia 2019 o godz. 17.30 zapraszamy na spotkanie autorskie z Joanną Lamparską, promujące książkę pt. „Imperium małych piekieł. Mroczne tajemnice obozu Gross Rosen”. Pisarka znana jest m.in. z bestsellerowej powieści pt. „Złoty pociąg. Krótka historia szaleństwa”. Wstęp wolny! Inicjatorem spotkania jest Lokalna Grupa Zwiadowców Historii z Jelcza-Laskowic. 

Joanna Lamparska.

Szuka ukrytych skarbów, pisze o nich książki, podróżuje daleko i blisko. Śledzi tajemnice Dolnego Śląska, zbiera informacje o zaginionych w czasie II wojny światowej zabytkach i dokumentach. Napisała kilkanaście książek, w tym wiele „przewodników innych niż wszystkie”, w których w pełen fantazji sposób prowadzi Czytelników przez niezwykłe historie zamków, pałaców i podziemi.

Z wykształcenia jest filologiem klasycznym i archeologiem sądowym, bierze udział w akcjach eksploracyjnych. Od lat współpracuje również m.in. z „National Geographic”, „Travellerem”, „Focusem” i „Witaj w Podróży”. Jest autorką scenariusza cyklicznego programu „Skarby nieodkryte” w TV Polonia.

Choć ciągle leci gdzieś w świat daleki, życie Joanny kręci się głównie wokół Dolnego Śląska i jego tajemnic. Od 2012 roku jest dyrektorem Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic w zamku Książ, który również wymyśliła.

„Wiosna 1945 roku. Trzecia Rzesza dogorywa.

Uciekający z Auschwitz  Anioł Śmierci, doktor Mengele, krąży wzdłuż obecnej polsko-czeskiej granicy, przeprowadzając selekcje w kobiecych obozach należących do Gross-Rosen.

W końcu dociera do Sieniawki, małej miejscowości położonej na Dolnym Śląsku.

Sieniawka to jeden z podobozów Gross-Rosen, potwornej maszyny śmierci składającej się ze stu podobnych miejsc rozrzuconych na terenach Polski i Czech. Tu dokonano masowej zagłady, niewolniczo wykorzystywano więźniów i przeprowadzano zbrodnicze eksperymenty medyczne.

To piekło stworzone na ziemi, to imperium małych piekieł.

Rok 2018. Joanna Lamparska wpada na trop tajemniczego laboratorium medycznego z czasów II wojny światowej, rozpoczyna śledztwo. Długie, mroczne tunele,  laboratoryjne stoły, zapomniane zapiski i postrzępione relacje prowadzą do przerażającej tajemnicy, która pozostawia więcej pytań niż odpowiedzi.

Czemu służyła makabryczna pracownia w obozie Sieniawki?

Czy naziści w kompleksie podziemnych instalacji chcieli stworzyć technologię mającą przechylić szalę zwycięstwa?

Jakie skarby mogą być schowane w podziemiach obozu?

Co jeszcze kryje największy i najstraszniejszy obóz Gross-Rosen?

Już jest! Recenzenci piszą, że moją najnowszą książkę czyta się jednym tchem, a jednak to najtrudniejsza książka, jaką do tej pory napisałam.  „Imperium małych piekieł. Mroczne tajemnice Gross Rosen” miało premierę 14 sierpnia, teraz jest dostępne w księgarniach w całej Polsce.  Zapraszam do lektury!” 

https://joannalamparska.pl/

Zobacz także: