SPOSÓB NA BLONDYNKĘ – SPEKTAKL | 26 maja 2024 | MGCK

Zapraszamy na spektakl komediowy „Sposób na blondynkę” Krakowskiej Fundacji Teatralnej. 

Portal randkowy to czasem jedyna możliwość, żeby zmienić swoje życie. Na lepsze lub na gorsze, bo zarówno w realnym życiu jak w Internecie – kiedy się gra, można albo wszystko wygrać, albo przegrać. Małżeństwo Normy i Czarka trwa wyłącznie z powodu wspólnych kredytów. Pewnego dnia, przy ich barze, ktoś przebija opony w nowym Ferrari majętnego Zygmunta, który jedzie do swojej posesji w Oazie dla Milionerów. Zygmunt nie lubi ludzi i niewiele o nich wie, za to Czarek, jako wytrawny podrywacz, wie o innych wszystko. Kto na kogo czyha?
Oszustwo romantyczne jeszcze nigdy nie było tak łatwe, a w Sieci niekiedy bywa naprawdę niebezpiecznie. Kto kogo złowi, złota rybka rekina czy odwrotnie? Jest jeszcze Tajemnicza Kobieta, która nie ma w życiu już nic do stracenia i oczywiście jest również ten trzeci: najsłynniejszy w kraju detektyw, który może i umie wszystko. 
Na pozór to wydaje się proste… Zalogować się na portal randkowy, by stworzyć swoje nowe „ja”. Każde kłamstwo jest dozwolone. Bo w Internecie każdy może być blondynką; nawet blondynka. Czarek staje w szranki z Zygmuntem o względy idealnej Cindi, wielbicielki tańca na rurze, której zdjęcia znajdują w Internecie. Wszystkie chwyty są dozwolone. Na ile byłbyś w stanie zaryzykować, jeśli stawką jest szczęśliwa przyszłość?
Samotność, pragnienie miłości i poczucia bezpieczeństwa kontra dwojakość ludzkiej natury. Która część osobowości wygra? Kim jesteśmy i dlaczego wolimy udawać kogoś innego, zamiast się rzeczywiście zmienić? Kto będzie bardziej wyrafinowany: ofiara czy oszust? Odwieczna walka dobra ze złem okraszona poczuciem humoru i doskonałym kunsztem aktorskim.

Trailer:

Scenariusz Agnieszka Szygenda
Reżyseria: Aleksandra Nieśpielak, Dariusz Taraszkiewicz
Obsada: Małgorzata Lewińska, Artur Dziurman, Mikołaj Krawczyk, Michał Pietrzak
Producent: Leszek Kwiatkowski
Kostiumy i scenografia: Małgorzata Filipak-Kwiatkowska
Reżyseria dźwięku i światła: Mariusz Telicki

Zobacz także: