Ferie z dinozaurami | 15-19.01.2024 | MGCK

Nadchodzą dinozaury! Ferie zimowe z dinozaurami, które przywracają przeszłość do życia!

Ogromne, fascynujące i troszkę tajemnicze. Dinozaury często są ulubieńcami dzieci! Przedstawiamy wspaniałą, ciekawą, przygodową ofertę ferii zimowych z dinozaurami w roli głównej.
Podczas tygodniowej przygody w erze Mezozoicznej dzieci zostaną paleontologami, którzy będą zgłębiać prehistoryczne tajemnice. Wspólnie z animatorami poszukają kości dinozaurów, zobaczą kości Tyranozaura, spotkają 2 miesięczną Heidi, samicę stygimolocha, będą uczestniczyć w wykluwaniu się małego dinozaura z jaja, przygotują teatr cieni, a także wspólnie stworzą własny film metodą animacji poklatkowej.

Te i wiele innych atrakcji w pierwszym tygodniu ferii 15 – 19 stycznia 2024r. godz. 10.00 – 14.15

Koszt: 150 zł / od 1 uczestnika / 1 tydzień

Zapisy w sekretariacie Centrum Kultury i na www.mgck-jl.pl.

 

 

Każdego dnia czeka na Was wiele atrakcji, od których może się zakręcić w głowie!

Bajka Jelczański Park Jurajski

Zastanawialiście się kiedyś, jak powstają bajki? W czasie ferii będziecie mieli okazję przekonać się o tym. W czasie warsztatów animacji poklatkowej stworzycie Jelczański Park Jurajski – krótki film animowany o dinozaurach. Przygotujecie własną miniaturową produkcję, stworzycie scenariusz, scenografię a na końcu powstawanie film techniką tradycyjną.

 

Magiczna podróż do świata dinozaurów

Dlaczego niektóre dinozaury miały dwie dziurki w nosie? Czy dinozaury jadły lody?

To będzie niezapomniana podróż w czasie o 66 milionów lat wstecz, podczas której poznacie prehistoryczne tajemnice. Dowiemy się, jakie dinozaury żyły w tych czasach, co było w ich menu, jakich były rozmiarów

Poszukamy również kości dinozaurów.

 

Warsztaty Jurassic World

Jak wyglądają potomkowie dinozaurów i czy jeszcze dziś możemy ich spotkać? Podczas zajęć poznacie ślimaka afrykańskiego, który jest podobny do Velociraptora (to nie żart!). Skąd wiemy, jak wyglądały dinozaury i inne prehistoryczne stwory? Czy szkielet prawdę Wam powie? Tym razem zostaniecie archeologami, paleontologami.

Po tych warsztatach epoka Mezozoiczna nie będzie miała przed Wami tajemnic.

Na warsztatach zobaczycie między innymi:
– 3 makiety, a na nich kości Tyranozaura,
– owady żyjące kiedyś a dziś, 
– prawdziwego stygimolocha! 2 miesięczną samicę Heidi! Heidi to jedyny taki dinozaur w Europie!

W części warsztatowej stworzymy wulkany (każde dziecko samodzielnie), gdzie będziemy mogli zobaczyć na własne oczy niesamowitą erupcję!

 

Warsztaty lego Park Jurajski

Co jest lepsze od dinozaura? Trzy dinozaury! A najlepiej jeszcze cała kolonia!

Wielkie zębiska, spiczaste głowy, przerażający wygląd: dinozaury zachwycają i bawią zarówno dzieci, jak i dorosłych. Dziki tyranozaur, przeczący grawitacji pterodaktyl czy kultowy triceratops — wszyscy kochamy szalejące na wolności dinozaury.

Przed nami tworzenie największego Parku Jurajskiego, w którym stworzymy dinozaury, jeżdżące pojazdy, laboratorium oraz wiele wiele innych.

 

Tropem dinozaurów

W epoce Mezozoicznej nie ma miejsca na nudę. Zostaniecie paleontologami, którzy będą badać ślady dinozaurów, rozwiązywać zagadki i odkrywać tajemnice prehistorycznego świata. Czekają na was takie wyzwania jak:

Na warsztatach zobaczycie między innymi:
– wyścigi dinozaurów,
– poszukiwanie zaginionych jaj i obserwacja wyklucia się małego dinozaura, 
– tropem dinozaurów – dla odważnych przejście przez las dinozaurowy,
– teatr cieni.

 

Warsztaty, po których zabierzecie ze sobą coś od domu

Dinozaurowe latarenki

Czy dinozaury boją się ognia? Tego dowiecie się na podstawie książki  E. Dziubak „Opowiem Ci mamo, co robią dinozaury?” Na tych warsztatach nie tylko wykonacie samodzielnie dinozaurowe latarenki, ale poznacie również małego jaskiniowca, który dzięki niezwykłemu znalezisku przenosi się do czasów prehistorycznych i rozpoczyna niezwykłą podróż po krainie olbrzymich i tajemniczych dinozaurów. Usłyszycie opowieści o przygodach olbrzymiego Riochazaura, Trematozaura, sympatycznego roślinożernego Diplodoka, żyjącego w wodzie Plezjozaura i kłótliwego Tyranozaura Rexa.

 

Prehistoryczny ogród w słoiku

Własny mezozoiczny ogród w słoiku. Dla ciekawskich świata odsłonimy tajniki hodowania roślin, dzięki czemu stworzą swój własny ogród, w którym pradawne dinozaury spacerują między roślinami. W słoikach powstaną mini ogrody rodem z epoki mezozoicznej.

 

Dinozaury jak żywe

Jak wyglądał świat, w którym żyły dinozaury? Sami stworzycie rośliny, drzewa, trawy oraz dinozaury za pomocą sztuki origami. Ale to nie będą takie zwykłe warsztaty plastyczne. Zachowane zostaną prawdziwe proporcje pomiędzy zwierzętami i roślinami. Wystawa prac zostanie zaprezentowana w holu głównym w Centrum Kultury.

 

 

Zobacz także: