Etno Brzmienia – Muzyka Świata | 01, 08, 15 lipca 2022 | staw w Jelczu-Laskowicach – zmiana miejsca Kafka Kafe

UWAGA. Piątkowy koncert w ramach festiwalu Etno Brzmienia – Muzyka Świata zostaje przeniesiony do Kafka Kafe Jelcz-Laskowice.

Wystąpi prawdziwy wulkan muzyczny zespół Dikanda 15.07.2022 godz. 20:00.

Festiwal ETNO BRZMIENIA Muzyka Świata już po raz trzeci zagości w Jelczu-Laskowicach. Tegoroczna edycja zapowiada się wyjątkowo interesująco. Przez trzy pierwsze piątki lipca nad jelczańskim stawem królować będą etniczne klimaty. W tym roku jesteśmy wyjątkowo dumni ze składu zespołów występujących w ramach festiwalu.

Program festiwalu:

Start godz. 20:00

01.07 – Orkiestra Św. Mikołaja
08.07 – Magdalena Lechowska
15.07 – Dikanda

Na inaugurację imprezy, już 1 lipca, wystąpi prawdziwa legenda wśród zespołów folkowych – Orkiestra Świętego Mikołaja. Rozpoznawalną cechą kapeli jest akustyczne brzmienie i używanie manier wokalnych, m.in. białego śpiewu. W swoich aranżacjach grupa stosuje instrumenty strunowe: dutar i cymbały, smyczkowe – mazanki, skandynawską nyckelharpę i całą gamę tradycyjnych instrumentów dętych. To one w dużej mierze tworzą specyficzny i niepowtarzalny koloryt brzmienia zespołu. Jako jedna z pierwszych kapel wprowadziła do repertuaru muzykę inspirowaną słowiańskim folklorem muzycznym, przede wszystkim polskim, łemkowskim, huculskim i tym inspiracjom pozostała wierna do dziś.

Magdalena Lechowska to polska wokalistka o latynoskiej duszy! Urodziła się w Krakowie, ale dorastała w egzotycznej Kolumbii chłonąc od najmłodszych lat tamtejsze rytmy, melodie i kulturę iberoamerykańską. To jedyna Polska wokalistka mająca w swoim repertuarze takie gatunki muzyczne jak flamenco, tango argentyńskie, salsę, rancherę meksykańską, bolera, kumbię i muzykę andyjską. Nad jelczańskim stawem, 8 lipca, usłyszymy nie tylko jej wyjątkowy śpiew, ale także zobaczymy autorski film o Kolumbii oraz spróbujemy tamtejszej kawy oraz mrówek dupiastych-lokalnego przysmaku.

Natomiast 15 lipca wystąpi prawdziwy wulkan muzyki świata-Dikanda. Zespół muzyczny założony w 1997 w Szczecinie. Swoją twórczość muzycy nazywają Muzyką Czterech Stron Wschodu, ponieważ jest ona inspirowana muzyką ludową wielu grup etnicznych, m.in. polską, białoruską, bułgarską, macedońską, żydowską, cygańską oraz kurdyjską. Dikanda wykonuje autorskie utwory i tradycyjne pieśni we własnych aranżacjach. Niektóre teksty autorskich piosenek grupy składają się z wymyślonych, pozbawionych rzeczywistej treści słów.

Mamy nadzieję, iż nowe miejsce nad stawem zgromadzi jeszcze więcej odbiorców etno muzyki. Tego wydarzenia nie można przegapić.

Zobacz także: