Słuchowisko „Dźwiękolegendy hrabiny von Jeltsch i Henryka IV Probusa”

Przedstawiamy słuchowisko „Dźwiękolegendy hrabiny von Jeltsch i Henryka IV Probusa” – posłuchajcie koniecznie z zamkniętymi powiekami, lecz otwartymi oczyma wyobraźni 😉

Zaczęło się od warsztatów literacko-słuchowiskowych z Tokosłów i Fundacją Kulminacja, z mikrofonem w ręku, słuchawkami na uszach, wiolonczelą i masą innych dźwięków wytworzonych przez dzieci. Wspólnie zbudowaliśmy narrację, nagraliśmy dialogi. W naszej historii detektywistycznej inspirowanej dawnym zamkiem, wykorzystaliśmy również inne efekty dźwiękowe, które przeszły proces post-produkcji. Poprzez masę pytań stawianych sobie:

Jaka jest relacja pomiędzy Henrykiem IV Probusem a hrabiną von Jeltsch?

Czy młynarzowi Schmuck uda się odkupić hrabinę, która jest przeklęta na wieki?

Jak potoczyły się losy bohaterów?

Co oznacza symbolika ognistego dzika, świecących węży, hałasu jastrzębia?

Odpowiedzi znajdziecie klikając w ten link: https://www.youtube.com/watch?v=bsiLIp7-Roc.

Słuchowisko zostało stworzone przez Aleksandrę, Patryka, Alicję, Julię, Zosię, Amelię, Emilię, Anię, Dalię, Alicję i Laurę podczas warsztatów literacko-słuchowiskowych pt. „Odkupienie hrabiny” w ramach „Wakacji z Probusem” w MGCK, we współpracy z Tokosłów i Fundacją Kulminacja.

Projekt „Śladami Probusa – Jelcz w historii Piastów” dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”. Dofinansowanie: 50 000 zł, całkowita wartość projektu: 67 236,58 zł.

 

 

Zobacz także: