Dom Kultury + 2023 | Jelczańska sieć Kultury

Rozpiera nas duma!

Spieszymy z podzieleniem się z Państwem wspaniałą informacją. Z wielką przyjemnością informujemy, że pozyskaliśmy środki zewnętrzne na realizację inicjatyw lokalnych w ramach programu Dom Kultury + 2023r. prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury.

W wyniku procedury konkursowej wyłonionych zostało 60 zwycięzców z całej Polski, których projekty uzyskały najwyższe oceny, a nasza instytucja zajęła wysokie 14 miejsce. Jest to dla nas tym większe wyróżnienie, że w tym roku podwyższony został próg punktowy umożliwiający dofinansowanie projektów.

 

Co dla nas oznacza udział w programie Dom Kultury + edycja 2023?

Odkrywanie talentów i wzmacnianie potencjału społecznego ma owocować stworzeniem wspólnych inicjatyw na rzecz społeczności lokalnych i przestrzeni publicznej. Pierwsza część obejmuje przeprowadzenie diagnozy identyfikującej zasoby i samodzielne inicjatywy mieszkańców, ogłoszenie konkursu na inicjatywy lokalne oraz dokonanie wyboru od 3 do 7 różnorodnych projektów, a także stworzenie wraz z autorami wybranych inicjatyw planu ich wspólnej realizacji.

Co dla Was oznacza nasz udział w programie Dom Kultury + edycja 2023?

Druga część zadania skierowana jest do Was, Drodzy Mieszkańcy. W drodze konkursu wybierzemy i dofinansujemy projekty na rzecz społeczności lokalnych i przestrzeni publicznej. Razem z Wami zrealizujemy od 3 do 7 Waszych inicjatyw skierowanych do lokalnej społeczności. Wiemy, że działacie na terenie naszego miasta i gminy. Macie wiele talentów oraz pomysłów na działania budujące naszą małą ojczyznę.

 

STWÓRZMY RAZEM JELCZAŃSKĄ SIEĆ KULTURY!

 

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury+ Edycja 2023

O projekcie Dom Kultury+ przeczytacie ➡️ https://www.nck.pl/dotacje-i-stypendia/dotacje/programy-dotacyjne-nck/dom-kultury

 

Zobacz także: