Relacja z 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jelczu-Laskowicach

Za nami 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jelczu-Laskowicach, którego organizatorami byli: Stowarzyszenie Młodzieżowe Centrum Pomocy, Urząd Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice, Miejsko-Gminne Centrum Kultury oraz Centrum Sportu i Rekreacji.

Ustanowiliśmy rekord! Dzięki wolontariuszom udało się zebrać kwotę 53 996,56 zł i przekroczyć dotychczasowy wynik o prawie 10 tysięcy złotych. W tym roku po raz pierwszy można było wpłacać na konto WOŚP za pomocą terminala.

Tegorocznym hasłem finału było „Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”. Celem akcji jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego, by dokonywać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

Sponsorzy :

– Simoldes Plasticos Polska – lider branży przetwórstwa tworzyw sztucznych dla przemysłu samochodowego,

– Toyota – jeden z liderów rynku motoryzacyjnego na świecie,

– InterKadra – agencja pracy tymczasowej,

– Restauracja i Hotel Antonio

– Restauracja i Hotel Arkadia

– Kafka Kafe

– Pizzeria Tropikana

– Drukarnia KOM-POL

Dziękujemy wolontariuszom oraz zespołom muzycznym i sportowym, którzy przyczynili się do bogatego programu imprezy. W Jelczu-Laskowicach WOŚP-owe granie rozpoczęliśmy rozgrywkami sportowymi. Obok meczy siatkarskich TS Faurecia Volley Jelcz-Laskowice, duże emocje wzbudził mecz futsalu Samorządowcy vs. WOŚP z wynikiem 8:3.  

W dzień finału wystąpili: Publiczne Przedszkole nr 2 z programem jasełkowym, animatorki Trele Morele z programem dla dzieci, zespoły działające przy M-GCK: „Świtezianie”, chór „Viva la musica” oraz zespoły grające muzykę z pogranicza rocka, ska i bluesa, m.in. MarVikal. Gwiazdą wieczoru był zespół „Akurat”, znany z mocnych brzmień i protest-songów. Nie zawiodła także Martyna Jakubowicz – pokazała, że jest mistrzynią tworzenia nastroju na scenie.   

Dziękujemy sołectwom za „słodkie” granie dla Orkiestry. Podziękowania kierujemy do Dziupliny, Miłocic, Miłocic Małych, Chwałowic, Biskupic Oławskich oraz Minkowic Oławskich nie tylko za upieczenie i wydawanie ciast, ale przede wszystkim duże zaangażowanie i chęć bezinteresownego pomagania.

Dziękujemy również wszystkim, którzy przekazali gadżety na licytację: Toyocie, Chwałowickiemu Klubu Książki, firmie Weniutek – ozdoby, Trele Morele (animacje dla dzieci), JW. Academy, Translator – Centrum Języków Obcych, Kołu Łowieckiemu Szarak, Bractwu Kurkowemu i innym. Najwięcej do puszki powędrowało 1050 zł za voucher na naukę j. angielskiego. Za równie dużą kwotę (1000 zł) wylicytowano weekend z Toyotą. Publiczność chętnie angażowała się w licytowanie także innych przedmiotów, m.in.: koszulek zawodników sportowych, obrazów, makram oraz książek i płyt CD z autografami.  Burmistrz Jelcza-Laskowic przekazał na licytację obraz pt. „Byłam wierzbą” namalowany przez łódzką artystkę Elżbietę Gozdek podczas I Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego „Chwałowickie impresje”.

Graliśmy razem dla dzieci małych i bez focha. Bo pomaganie jest dziecinnie proste.

Fot.:  Kreator Wspomnień 

Zobacz także: