Przemysłowa Noc Muzeów

Noc muzeów jest ogólnopolską imprezą kulturalną polegającą na udostępnianiu muzeów, galerii i innych instytucji kultury w godzinach wieczornych i nocnych. Dla zwiedzających dostępne są wtedy wyjątkowe atrakcje, ponieważ instytucje przygotowują na ten dzień specjalny program. Ideą tego wydarzenia jest darmowy wstęp do placówek kultury.

Miejsko-Gminne Centrum Kultury organizuje I edycję Nocy Muzeów w Jelczu-Laskowicach. Naszą ideą jest uzmysłowienie mieszkańcom, że w naszym mieście istnieje wartościowa Izba Muzealna Marki Jelcz. Przybliża ona historię słynnych w całym kraju Jelczańskich Zakładów Samochodowych, począwszy od powstania JZS, po czasy współczesne Spółki Jelcz Sp. z o.o. Obecna ekspozycja mieści się w kilku salach prezentujących historię i charakter miasta Jelcz-Laskowice oraz udokumentowany wkład JZS w rozwój miasta. Sale ekspozycyjne prezentują także m.in. rozwój produkcji i działalność socjalną.

18 maja 2019 przygotowaliśmy specjalny program zwiedzania. Muzeum będzie otwarte od godziny 19.00 do północy.

Program imprezy przewiduje trzy kursy „Muzycznych Jelczy” na trasie z parkingu obok Galerii Centrum do Izby Muzealnej Marki Jelcz + powrót. Start o pełnych godzinach: 20.00, 21.00, 22.00. Wyjątkowe „Muzyczne Jelcze”,  krótkimi koncertami umilą czas pasażerom jadącym na Noc Muzeów. Bezpłatne bilety są do odbioru w Centrum Kultury. Liczba miejsc ograniczona.

Program atrakcji w Izbie Historii Marki Jelcz:
– 19.00 – rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego na ciasta i ciasteczka według przepisów z Jelczańskiej Książki Kucharskiej (przepis dostępny na www.mgck-jl.pl), do wygrania atrakcyjne nagrody domowego wyposażenia kuchennego

– 20.00-22.00 – stanowisko badawcze „Pamiętam Przemysł” – zbiórka wspomnień i zdjęć z Jelczańskich Zakładach Samochodowych. Materiały zbiera Fundacja im. Tymoteusza Karpowicza dla Centrum Historii Zajezdnia.

– 20.00 –  spotkanie z Leonem Szuturmą – Prezesem Spółki Jelcz

– 20.00 –23.00-  quiz o JZS (pytania ankietowe, odpowiedzi na ekspozycji muzealnej) 

Ponadto:

– możliwość wpisu do kroniki JZS

18 maja 2019 odbywać się będzie również impreza „Dwa Światy” – zlot pojazdów tuningowanych i pojazdów marki Jelcz. 

Więcej informacji: https://jelcz-laskowice.pl/redir,kalendarium?wydarzenie=94 

Zlot samochodów tuningowanych Hideout 2019 

Informacje: https://www.facebook.com/events/177217029888500/

 

Zlot pojazdów marki Jelcz:

https://www.facebook.com/events/353836028572932/

http://historiajzs.blogspot.com/p/blog-page_4.html

Zobacz także: