„Nimfa” – powieść Andrzeja Konefała dostępna w sprzedaży internetowej

„To się nie dzieje naprawdę! Katarzyna Mariańska traci w wypadku ukochanego syna Kubusia. Nie może dojść do siebie po jego stracie. Pewnego dnia zrozpaczona kobieta postanawia pożegnać się z dzieckiem w miejscu wypadku. W trakcie przygotowań do wyjazdu wchodzi głębiej do szafy… i budzi się w zupełnie innym miejscu. Pamięta, kim jest, ale nie wie, kim jest dziewczynka, która mówi do niej „mamo”, ani Dawid, który mieni się jej mężem. Wydarzenia zaczynają toczyć się wartko, a Katarzyna powoli zaczyna podejrzewać, że ona to nie ona. Kim więc jest? Dlaczego zna się na broni? I czy Kubuś na pewno zginął?”

Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach jest patronem książki pt. „Nimfa”, która została wydana przez Wydawnictwo Oficynka. Jej autorem jest Andrzej Konefał – mieszkaniec Jelcza-Laskowic, zapalony czytelnik literatury grozy oraz fan mistrza horroru Deana R. Koontza. Na co dzień oddany mąż i ojciec, w domowym zaciszu tworzący kolejne powieści przyspieszające bicie serca.

Premiera książki odbyła się 31 października 2020 r. Ze względu na pandemię spotkanie autorskie z Andrzejem Konefałem nie odbędzie się. Możliwość kupna „Nimfy” jest możliwa dzięki sprzedaży internetowej. Książka jest dostępna w sprzedaży na stronie Wydawnictwa Oficynka: http://oficynka.pl/pl/p/Nimfa-Andrzej-Konefal/743

W jednej z internetowych recenzji można przeczytać:

(…) „Debiut powieściowy Andrzeja Konefała, to powieść którą bardzo trudno zakwalifikować gatunkowo. Wszystko zaczyna się niczym dramat społeczny. Rodzina w rozsypce, między tym wszystkim małe dziecko, i nagle olbrzymia tragedia. Ale to tylko wstęp, preludium do tego co się będzie działo dalej. Cytując Bolca z filmu „Chłopaki Nie Płaczą” – „Strzelaniny, pościgi, wojny gangów, to mój chleb powszedni”. Pierwsze skrzypce zaczyna bowiem odgrywać gatunek, do którego można chyba najlepiej przypasować „Nimfę” – mroczny thriller, z bardzo mocnym akcentem sensacyjnym. Żeby jeszcze bardziej podkręcić atmosferę, autor dodaje wątek fantastyczny, tworząc wielokolorową mozaikę gatunkową.

Cały zarys fabularny książki bardzo przypadł mi do gustu. Na pierwszym planie główna bohaterka powieści. Pokiereszowana życiem żona, a przede wszystkim opłakująca syna matka. Wmieszana w walkę dwóch potężnych przeciwników, tocząca wewnętrzny bój z jakąś tajemniczą siłą, próbującą zawładnąć jej życiem. Obok niej natomiast wiele tajemnic i rzeczy, o istnieniu których pewnie nigdy nie byłoby dane jej wiedzieć, gdyby nagle nie stała się ich częścią.

Zakończenie natomiast, ku mojemu zaskoczeniu, całkiem inne od całości powieści. Bardzo… Tu się zatrzymam, żeby za dużo nie zdradzić… Podsumowując, „Nimfa” debiutującego Andrzeja Konefała pokazuje, że drzemie w nim, jako autorze, duży potencjał. (…)”

Zobacz także: