Monodram pt. „Mój boski rozwód” z okazji Dnia Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet, 10 marca 2019 o godz. 20:00, zapraszamy Panie na wyjątkowy monodram w wykonaniu Krystyny Podleskiej, w reżyserii Jerzego Gruzy, który jest polską adaptacją mądrej i dowcipnej sztuki autorstwa Geraldine Aron, irlandzkiej dramatopisarki.

Spektakl miał prapremierę w czerwcu 2005 r. w Teatrze Ludowym w Krakowie. Od tego czasu jest grany przy pełnej widowni w całej Polsce.

To wzruszająca, zabawna i pełna optymizmu historia kobiety po przejściach. Porzucona przez męża dla młodszej kobiety, opuszczona przez córkę zajętą narzeczonym, mająca zimną i niewspółczującą matkę. Do wypełnienia pustki Angela ma tylko psa i telefon. Stara się na nowo znaleźć swoje miejsce na ziemi, odnaleźć sens życia i szczęście. Czynione przez nią zabiegi są tak zabawne i widowiskowe, że skromny monodram zyskuje rozmach sztuki o wieloosobowej obsadzie.

Mój boski rozwód to szalenie dowcipna i błyskotliwa komedia o miłości i zdradzie, o przyjaźni i seksie, o przemijaniu i radości życia, a także o kobiecych tęsknotach i odwiecznych problemach w stosunkach damsko-męskich. 

Rolę Angeli brawurowo gra Krystyna Podleska, aktorka najbardziej znana z roli Aleksandry Kozeł w kultowym filmie MIŚ Stanisława Barei.

Bilety w cenie 20 zł dostępne w biurze Centrum Kultury. 

Zobacz także: