10 stycznia 2020 | Koncert kolęd Eleni | Kościół M.M. Kolbego | BILETY WYPRZEDANE

10 stycznia 2020 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Eleni – jednej z najpopularniejszych piosenkarek na polskiej scenie muzycznej. Koncert odbędzie się o godz. 18.00 w kościele pw. M.M. Kolbego w Jelczu-Laskowicach.

Eleni urodziła się w 1956 roku w Bielawie na Dolnym Śląsku. Z muzyką zetknęła się w dzieciństwie, gdyż pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych. 

 

Pierwszą płytę długogrającą „Po słonecznej stronie życia” nagrała z zespołem Prometheus w 1977 roku. Wielokrotnie występowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, brała udział w Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze oraz w Good News Festival w Częstochowie.Oprócz występów na większych krajowych scenach, koncertowała w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii.

W swoim repertuarze posiada piosenki takich kompozytorów jak Kostas Dzokas, Aleksander Białous, Andrzej Ellmann, Krzesimir Dębski, Jarosław Kukulski, Piotr Kałużny, Jerzy Milian i Waldemar Parzyński, do których teksty napisali znakomici literaci Lech Konopiński, Jacek Bukowski, Andrzej Kuryło, Janusz Kondratowicz, Magda Wojtaszewska czy Nikos Chadzinikolau.

Bilety w cenie 20 zł są już dostępne w sprzedaży. BILETY WYPRZEDANE

Zobacz także: