II Konkurs Recytatorski – Nasze małe wierszowanie

W związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, przypadającą w bieżącym roku, Centrum Kultury przygotowuje szereg działań mających na celu uczczenie tej rocznicy. Edukację zaczynamy od najmłodszych uczestników, dlatego w środę 11 kwietnia 2018 o godz. 11.00 w sali kameralnej Miejsko-Gminnego Centrum Kultury odbędzie się II Konkurs Recytatorski Przedszkolaków „Nasze małe wierszowanie”.

Organizatorzy obrali tematykę „Polska w literaturze”.

Do udziału w konkursie zostały zaproszone przedszkola z terenu gminy Jelcz-Laskowice: Przedszkole „Mikołajek” z Miłoszyc, Przedszkole „Bajkoludek” z Minkowic Oławskich, a także Przedszkole „Entliczek” i „Magdalenka” z Jelcza-Laskowic. Każde przedszkole wytypowało, w drodze eliminacji, trójkę dzieci ze swojej placówki w wieku 4-6 lat.

Konkurs będzie miał formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego nawiązującego do legend, tradycji, historii i wszelkiego bogactwa kulturowego naszego kraju. Celem konkursu jest popularyzowanie poezji dziecięcej i rozwijanie zdolności recytatorskich poprzez występy na scenie. Wierzymy, że konkurs rozpali w najmłodszych dzieciach zainteresowanie poezją i kulturą naszego kraju.

 

Zobacz także: