Dni Jelcza-Laskowic – MAJÓWKA 2018

W tym roku obchody Dni Jelcza-Laskowic zapowiadają się naprawdę wystrzałowo. 2 maja świętujemy podczas plenerowych koncertów, a 3 maja zapraszamy na koncert orkiestry symfonicznej pod batutą Macieja Niesiołowskiego.

Plan na 02 maja 2018 roku wygląda następująco:

17.00 – zespół BIG UP!

19.00 – zespół LOKA

21.00 – gwiazda wieczoru Agnieszka Chylińska

22.30 –  pokaz sztucznych ogni

Na wszystkie koncert zapraszamy na plac przy ulicy Basenowej w Jelczu-Laskowicach.

Muzyczny powrót Agnieszki Chylińskiej z płytą Forever Child i trasą koncertową Forever Child okazał się ogromnym sukcesem. Zapraszamy na koncert artystki w Jelczu-Laskowicach – 2 maja 2018r., Agnieszka Chylińska z pewnością przypomni nam czym jest prawdziwy, energiczny rock.

Nowa płyta to muzyczny powrót po siedmiu latach przerwy. „Forever Child” to zaskakująca i nieoczywista wypowiedź artystki, której twórczość zawsze cechowało przez nią samą ukute hasło: „nigdy taka sama”. Tym razem Agnieszka Chylińska postanowiła połączyć i zintegrować „pod jednym dachem” rockową siłę swojego nietuzinkowego głosu z nowoczesnym brzmieniem. Zwracając się muzycznie w stronę swoich początków artystka zaprasza nas w niezwykłą podróż.

„Forever Child” to ukłon w stronę wszystkiego co najpiękniejsze w najbardziej wyrazistych stylach muzycznych. Wyrazistych jak sama Agnieszka, która nieprzerwanie od dwudziestu lat zachwyca publiczność swoją konsekwencją w byciu „nigdy taką samą”.

 

Zespół Loka został założony w 2012 roku przez producenta muzycznego Kamila Mikułe i wokalistę Grzegorza Porowskiego (dawniej wokalista Rotary). „Prawdziwe powietrze” – pierwszy singiel zespołu i dotychczas największy hit grupy emitowany był na najwyższych rotacjach stacji radiowych i telewizyjnych.

Na koncertach Loka wykonuje swój autorski materiał w skład którego wchodzi również utwór „Na jednej z dzikich plaż”. Zespół współpracuje czynnie ze znanymi muzykami i producentami czego owocem jest wydany 2017 roku singiel „Atom Miłości”.

 

 

 

BIG UP! to zespół grający muzykę reggae w wypracowanym, charakterystycznym dla siebie stylu. Istnieją od listopada 2011 roku, a w jego skład wchodzą muzycy z Gniezna, Koła, Turku i Zbąszynia. Fakt, że wszyscy członkowie zespołu się spotkali jest skutkiem wielu nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności, a mimo że nie znali się wcześniej , wyjątkowo dobrze do siebie pasują i wzajemnie się uzupełniają.

Koncerty zespołu to kawał dobrej muzyki, z ciekawie zaaranżowanymi utworami, okraszonymi pozytywnym przekazem i energią płynącą prosto z wielkiego zespołowego serducha.

 

 

3 maja 18:00 – hala sportowa CSiR

3 maja ostatniego dnia, impreza przeniesie się do hali sportowej CSiR, gdzie o godz. 18.00 będzie można posłuchać Koncertu Galowego „Z batutą i humorem przez świat” w wykonaniu Macieja Niesiołowskiego jako dyrygenta i prowadzącego.

Wystąpią dla Państwa:

MACIEJ NIESIOŁOWSKI – DYRYGENT

ANASTASIA KORNATIAK – SOPRAN – SOLISTKA OPERY LWOWSKIEJ

TATIANA WACHNOWSKA – MEZZOSOPRAN – SOLISTKA OPERY LWOWSKIEJ

ARTUR BANASZKIEWICZ – WIRTUOZ SKRZYPIEC

Na koncert obowiązują bezpłatne wejściówki, dostępne od 3 kwietnia w sekretariacie MGCK. Informujemy, że wszystkie wejściówki zostały rozdane.

Maciej Niesiołowski – dyrygent – Po uzyskaniu dyplomu grał na wiolonczeli w orkiestrze Filharmonii Narodowej w Warszawie, grał w zespole kameralnym Con moto ma cantabile i w Kwartecie Wilanowskim. Jest także absolwentem Wydziału Dyrygentury Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie w klasie prof. Bohdana Wodiczko. Brał udział w kursach mistrzowskich w Bartok-Seminarium w Budapeszcie jako wiolonczelista i w Accademia Chigiana w Sienie jako dyrygent. Ukończył również studium managerów sztuki w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej (dawniej SGPiS). W 1974 roku rozpoczął pracę na stanowisku dyrygenta Warszawskiej Opery Kameralnej. Dyrygował 10 lat w Teatrze Wielkim w Warszawie, 12 lat kierował orkiestrą Akademii Muzycznej w Warszawie, krótko był dyrektorem artystycznym Teatru Muzycznego w Łodzi. Koncertuje w kraju i za granicą. Ma w swoim dorobku nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne. W Telewizji Polskiej prowadził stałą audycję muzyczną pt. Z batutą i humorem, co przyczyniło się do jego ogromnej popularności. Jest laureatem Nagrody Radiokomitetu (1989). Zdobył także prestiżową Nagrodę Publiczności Wiktor (1990).

 

Dni Jelcza-Laskowic 2018 wspierają:

 

Zakład Gospodarki Komunalnej w Jelczu-Laskowicach

https://www.zgk-jelcz.pl/

 

RONAL Polska Sp. z o.o. – Ronal Group – producent felg do samochodów osobowych oraz pojazdów użytkowych. https://www.ronalgroup.com/pl/

 

ELICA Group Polska Sp. z o.o. – Zakład Produkcyjny w Jelczu-Laskowicach, producent okapów kuchennych oraz silników elektrycznych.

https://elica.com/PL-pl

 

AUTOLIV Poland Sp. z o.o. – światowy lider w projektowaniu i wytwarzaniu samochodowych systemów bezpieczeństwa tj. poduszek powietrznych i pasów bezpieczeństwa.

https://www.autoliv.com/

 

 

Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Jelczu-Laskowicach

http://smjelcz-laskowice.pl/

 

ITALMETAL Sp. z o.o. – firma specjalizująca się w produkcji szerokiej gamy elementów z blach, taśm w zakresie wytłaczania, wykrawania oraz gięcia na prasach.

                                                                                               http://www.italmetal.com/

 

BANK SPÓŁDZIELCZY oddział w Jelczu – Laskowicach

https://www.bs.olawa.pl/oddzial/14-oddzial-w-jelczu-laskowicach.html

 

MirOil – hurtownia motoryzacyjna zajmująca się dystrybucją części samochodowych, opon, filtrów i środków smarnych do motoryzacji, rolnictwa i przemysłu.

http://www.miroil.pl/pl/

 

Multiagencja MIRECKA-KUBAS – firma pośrednictwa ubezpieczeniowego w Jelczu-Laskowicach

http://www.mirecka-kubas.pl/

 

 

B&B BABSCY – firma pośrednictwa ubezpieczeniowego w Jelczu-Laskowicach

http://babscy-jelczlaskowice.ergohestia.pl/

 

 

 

ADEX – firma świadcząca usługi w zakresie wynajmu agregatów prądotwórczych, kabli, najazdów oraz rozdzielni.

https://www.adexagregaty.pl/

 

 

Mandaryn sp. z o.o. – artykuły pirotechniczne

 

 

 

 

Organizatorami tegorocznych Dni Jelcza-Laskowic są:

 

 

 

Urząd Miasta i Gminny Jelcz-Laskowice

 

 

 

 

Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach

 

 

Zobacz także: