14 grudnia 2019 | IV Jarmark Adwentowy w Jelczu-Laskowicach | pl. Jana Pawła II

W sobotę 14 grudnia 2019 zapraszamy na IV Jarmark Adwentowy.
Tego wyjątkowego dnia plac Jana Pawła II zamieni się w świąteczną wioskę pełną smakołyków i atrakcji.

W odświętnie przystrojonych domkach znajdą się oryginalne prezenty pod choinkę, między innymi świąteczne ozdoby, rękodzieło i potrawy. Stoiska czynne będą już od godz. 10.00.

Będziemy gościć około 20 wystawców z Dolnego Śląska, którzy zaoferują bogaty asortyment świątecznych specjałów oraz dekoracji. Na stoiskach znajdziemy m.in. tradycyjne wędliny, chleby, nalewki, pierniki i inne słodkie wypieki, ceramikę, biżuterię, kosmetyki, zabawki, odzież, kompozycje florystyczne (wianki, lasy w słoiku) oraz rozmaite ozdoby świąteczne (bombki, choinki, stroiki, makramy). Nie zabraknie także grzanego wina, barszczu, uszek ani pierogów.

Świąteczny program artystyczny zacznie się ok. godz. 12.30 i potrwa do 20.30. Zapraszamy na koncerty lokalnych zespołów muzycznych i występy grup teatralnych. Jak co roku, punktem kulminacyjnym wieczoru będzie zapalenie światełek na choince miejskiej znajdującej się w centralnej części placu Jana Pawła II.

Program imprezy:

12.30 – „Skrzydła Ateny” i „Hej! Ho! Witaj w Klubie!”

13.30 – Zespół ludowy „Świtezianie”

14.00 – Złota Grupa Wokalna MGCK

14.30 – „W pracowni roztańczonych elfów” – animacje taneczne Teatru Pana O.

15.45 – Miłocickie Miłogranie

16.15 – Teatr Formy – „Kucharz na ostro, czyli zimowe manewry” – komedia garnizonowa (po spektaklu poczęstunek świątecznym barszczem)

17.30 – Chór MGCK „Viva la musica”

18.00 – Zapalenie światełek na choince miejskiej

18.30 – „Jasełka” Teatr Prawdziwy z Bielawy

19.30 – Mikołajowa orkiestra dęta  

Jako pierwsi wystąpią podopieczni oławskiej Fundacji Atena prowadzącą działalność charytatywną i edukacyjną. Będą to dwie grupy „Skrzydła Ateny” i „Hej! Ho! Witaj w Klubie!”, tworzące razem ponad 40-osobowe grono seniorów. Na scenie zagrają także zespoły związane z jelczańskim Centrum Kultury (grupy wokalne, chór „Viva la musica” oraz „Świtezianie”).

Wszystkie dzieci zapraszamy na animacje taneczne pt. „W pracowni roztańczonych elfów” w wykonaniu Teatru Pana O. Elfy spakowały już wszystkie prezenty i wybierają się wraz z Mikołajem, by rozdać je grzecznym dzieciom. Droga mleczna poprowadzi Mikołaja i jego świtę przez różne zakamarki świata, w których Elfy, wraz z dziećmi, poznają nowe style taneczne.

Wielopokoleniowy Zespół Wokalny MiłoGranie powstał z zamiłowania mieszkańców Miłocic do muzyki. Składała się z amatorów, którzy doskonalą swój warsztat. W rezultacie mieszkańcy Miłocic mogą dziś zaprezentować się Państwu w wielopokoleniowym składzie i pokazać, że muzyka integruje oraz pozwala świetnie bawić się, niezależnie od wieku.

Teatr Formy zagra komedię garnizonową pt. „Kucharz na ostro, czyli zimowe manewry”. Na plac imprezy wjedzie gazik zabytkowy GAZ 69 i autentyczna wojskowa kuchnia polowa. Akcja spektaklu będzie się rozgrywać podczas Świąt Bożego Narodzenia i dotyczyć będzie niedawnej historii, która wydarzyła się na Dolnym Śląsku na podlegnickich polach, podczas stacjonowania wojsk radzieckich na ziemiach polskich. Głównym motywem spektaklu będzie spór trzech kucharzy: Polaka, Rosjanina i Niemca o przepis na zupę. Wojakom towarzyszyć będzie tajemnicza czechosłowacka sanitariuszka.

Przedstawienie będzie obfitować w mnóstwo groteskowych sytuacji, omyłek, wciągania widzów w interakcję (np. obieranie warzyw), ale nie zabraknie również momentów wzruszenia. Spektakl nawiąże do tradycji komedii związanych z tematem wojskowym (tj. Pułkownik Kwiatkowski rodem z opowieści o dzielnym Szwejku czy filmu „Jak Rozpętałem II wojnę światową”). Okres świąt jest bowiem czasem, w którym od niepamiętnych czasów, ludzie mówiący różnymi językami, którym przyszło żyć w różnych systemach ustrojowych, mogą łączyć się w przyjaźni, tolerancji i szacunku.

W  finałowej scenie aktorzy poczęstują publiczność pysznym świątecznym barszczem. 

Na uroczyste odpalenie światełek na choince miejskiej zapraszamy o godz. 18:00. Zaraz po tym wydarzeniu, Teatr Prawdziwy zaprezentuje „Jasełka”. Spektakl rozegra się przed sceną, a aktorzy będą animować wielkogabarytowe kukły przy szopce bożonarodzeniowej.

Na zakończenie jarmarku wystąpi 30-osobowa Orkiestra Dęta z Wiszni Małej. W skład orkiestry wchodzą dzieci w wieku szkolnym oraz osoby dorosłe, które realizują swoje marzenia o występach na scenie i grze na instrumencie dętym: trąbce, rogu, puzonie, sakshornie, tubie, saksofonie, klarnecie, flecie i perkusji.

Jarmark poprowadzi Agnieszka Mleczko.

Wstęp wolny.

Teatr Formy – „Kucharz na ostro, czyli zimowe manewry”

„W pracowni roztańczonych elfów” – animacje taneczne Teatru Pana O.

„Jasełka” Teatr Prawdziwy z Bielawy

Miłocickie Miłogranie

Zespół „Skrzydła Ateny” i „Hej! Ho! Witaj w Klubie 

Zobacz także: