Modern – 12+

Zajęcia z tańca współczesnego oparte są na sporym zróżnicowaniu technik i doświadczeń ruchowych, z którymi spotykaliśmy się w swojej dotychczasowej edukacji.

Głównym celem tych zajęć jest podniesienie świadomości całego ciała w ruchu i rozwinięcie silnej i spójnej bazy technicznej, którą można zastosować w wielu innych dyscyplinach ruchowych.

Zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką, podczas której skupiamy się na przygotowaniu zarówno mięśni jak i oddechu. Następnie rozwijają się w kierunku ćwiczeń ruchowych, które pozwalają ciału odnaleźć się w otaczającej go przestrzeni. Lekcja ma również na celu stałe rozwijanie techniki tanecznej, która z czasem nada ciału płynność, jak i sprawność ruchową wraz z silnym poczuciem kontrolowania oraz opanowania ciała podczas tańca.

Elementem zajęć będzie również praca nad:
– koordynacją i rytmem, które są wykorzystywane w celu rozwijania kontroli nad ciałem w ruchu,
– wytrzymałością, szybkością, i pamięcią ruchową, która pozwoli poradzić sobie nawet z długimi frazami tanecznymi,
– kompozycją, która pozwoli rozwinąć swobodę twórczą .

W zależności od profilu danej lekcji zajęcia będą kończyły się rozciąganiem, relaksacją, praktyką technik oddechowych lub po prostu czystym szaleństwem, kiedy wszyscy na dobre się roztańczą! Zajęcia dla młodzieży powyżej 12 roku życia.

 

 

Inga Kiełtyka - Instruktor

Inga Kiełtyka – pedagog, instruktor tańca, choreograf grup tanecznych. 

Mały rozmiar buta, ale wielkie serce do tańca. Uśmiechnięta i pracowita na co dzień instruktorka ucząca w brzeskiej Szkole Tańca i Baletu Coco Dance Center. 

Juz blisko 10 lat rozwija się w tańcu. Swoją edukację rozpoczęła w CDC w Brzegu na zajęciach Tańca współczesnego pod okiem Andrzeja Rolskiego i Hip-Hopu w grupach Dariusza Mrowca. 

Młoda choreografka i instruktorka z doświadczeniem i wykształceniem, nie osiada na laurach, Ciągle poszerzając swoje horyzonty u międzynarodowych instruktorów. Wiele razy stawała na podium ogólnopolskich przeglądów tanecznych.

Jej zajęcia to spora dawka uśmiechu ale i ciężkiej pracy. W pracy z dziećmi stawia na kreatywność i rozwój świadomości ciała. Po zajęciach wychodzi się cięższym o porządne zakwasy, szczególnie na twarzy od wielkiego uśmiechu zadowolenia z zajęć

Zapisz się na zajęcia

Koszt warsztatów: 50 zł/ miesiąc

TERMIN zajęć: środy, 19:30-20:30, młodzież 12+, sala 02

Regulamin Pobierz