Jarmark Adwentowy

W 2016 roku Miejsko-Gminne Centrum Kultury po raz pierwszy organizowało Jarmark Adwentowy. Inicjatywa ta spotkała się z tak ciepłym przyjęciem mieszkańców, że postanowiliśmy na stałe wpisać tę imprezę w nasz harmonogram organizacyjny.

I Jarmark Adwentowy odbył się na placu Jana Pawła II w Jelczu-Laskowicach. W drewnianych, odświętnie przystrojonych domkach i namiotach znalazły się oryginalne prezenty pod choinkę – biżuteria, ceramika artystyczna, świąteczne domki z pierników, wyroby rękodzieła, czy ozdoby choinkowe. W ten wyjątkowy dzień nie mogło zabraknąć atrakcji kulturalnych. Od wczesnego rana na scenie prezentowali się lokalni artyści w repertuarze świątecznym.

Tradycją Jelcza-Laskowic stało się już wspólne zapalanie światełek na choince. Wieczorem na scenie pojawili się włodarze miasta oraz przedstawicie samorządu, aby wspólnie z mieszkańcami rozświetlić nieodłączną ozdobę świąt Bożego Narodzenia.

Ostatnim punktem jarmarkowego programu był specjalny pokaz artystyczny „Psotne Elfy” przygotowany przez Gwardię Gryfa, uczestników popularnego programu telewizyjnego „Mam Talent”.