Fotorelacja z Dni Jelcza-Laskowic 2021

Za nami kolejne nietypowe obchody Dni Miasta Jelcz-Laskowice. Z powodu pandemii koronawirusa nie mogliście przyjść do nas, byśmy wspólnie świętowali, dlatego postanowiliśmy zrobić Wam niespodziankę i przyjść do Was! Najbliżej jak się da! Pod okna!

W sobotę 1 maja od godziny 17:00 muzyka płynęła radośnie z pokładu Muzycznego Jelcza, a Jelczańska Kapela Podwórkowa przekazywała pozdrowienia i życzenia dla Waszych najbliższych. Pogoda była naszym sprzymierzeńcem w tym dniu, ale najbardziej cieszą nas Wasze żywe reakcje i możliwość sprawienia Wam niespodzianki i przyjemności.
W rolę Jelczańskiej Kapeli Podwórkowej wcielili się muzycy z Gentelmen’s Jazz:
-wokalista Tomasz Krajewski,
-pianino – Bartłomiej Ziętara,
-gitara basowa – Żenia Betliński,
-saksofon – Taras Bakowski,
-instrumenty perkusyjne – Mateusz Maniak.

W poniedziałek 3 maja o godz. 17:00 zawołaliśmy wszyscy jednym głosem Wiwat 3 Maja! Koncert Pieśni Patriotycznych uświetnił obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.
Słowno-muzyczne widowisko opatrzone było w przepiękne interpretacje pieśni i wierszy patriotycznych, opowieści o autorach i wydarzeniach historycznych. Część muzyczną zaprezentowała niezwykła sopranistka o anielskim głosie Monika Gruszczyńska, której akompaniowało trio w składzie:
-Radosław Bruliński(skrzypce),
-Robert Stencel (wiolonczela),
-Tomasz Śliwowski (fortepian).

Opowieści przygotowała Ewa Miedzwiecka – doświadczona konferansjerka, dziennikarka oraz prezenterka radiowa.

Dziękujemy, że byliście z nami i mamy nadzieję, że przy kolejnych obchodach Dni Miasta będziemy się bawić tradycyjnie. Plenerowo. Koncertowo. Jak co roku bywało.