Język niemiecki

Landeskunde Osterreich – czyli zwiedzamy stolicę Austrii – Wiedeń.

Używając języka Goethego „Wir haben das geschafft”! Urzeczywistnił się pomysł uczestników zajęć z języka niemieckiego, aby zobaczyć na żywo stolicę Austrii. Wycieczka odbyła się w terminie 31.05.- 2.06.2018. Uczestniczyło w niej 13 osób. W bogatym programie wycieczki znalazło się dodatkowo zwiedzanie pięknej stolicy Słowacji Bratysławy, która zyskała miano najmniejszej stolicy krajów Unii Europejskiej. Największą atrakcją wycieczki było jednak zwiedzanie Wiednia. Stolica Austrii, nie bez racji konkuruje z Paryżem o miano europejskiej stolicy elegancji i dobrego smaku. W ciągu 2 dni zwiedziliśmy prawie wszystkie znaczące zabytki tego pięknego miasta – pałace Hofburg, Schönbrunn, Belvedere, katedrę Św. Szczepana, zwaną przez mieszkańców Wiednia zdrobniale „Steffl”, kościół Św Karola, gmach Opery Wiedeńskiej, słynną z eleganckich sklepów ulicę Kohlmarkt, jedyny w swoim rodzaju zaprojektowany przez nieco ekscentrycznego architekta Hundertwasserhaus, słynne wzgórze Kahlenberg upamiętniające wiktorię wiedeńską oraz słynny park rozrywki Prater. 

Krystyna Partyka - Instruktor

Krystyna Partyka – lektor języka niemieckiego w Akademii Złotego Wieku w Jelczu Laskowicach. Jestem absolwentką filologii germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Studia ukończyłam w roku 1973 i jako stypendystka Centrali Handlu Zagranicznego Centrozap w Katowicach zaraz po ukończeniu studiów podjęłam pracę jako handlowiec, tłumacz w tej Centrali . Moja działalność zawodowa jako tłumacz handlowiec trwała z przerwami 15 lat. Zatrudniona byłam w tym charakterze w BHZ Elwro we Wrocławiu, PHZ Textilimpex Tricot w Łodzi, ZS Jelcz w Jelczu  Laskowicach. Oprócz pracy w charakterze tłumacza handlowca przez 18 lat pracowałam jako nauczyciel j . niemieckiego w szkole. Pracowałam z młodzieżą szkół średnich Zespole Szkół Ekonomicznych w Chrzanowie, Zespole Szkół w Jelczu Laskowicach, pracowałam tez z młodzieżą szkół podstawowych (SP nr 1 w Jelczu Laskowicach SP w Minkowicach Oł) .

Po przejściu na emeryturę w 2006 r pracowałam jako nauczyciel w Prywatnej Szkole HEMAT w Jelczu Laskowicach w LO  i Policealnym Studium Zawodowym z dorosłymi . Od 5 lat pracuje jako lektor j. niemieckiego z aktywnymi seniorami w AZW w Jelczu Laskowicach.

Prywatnie jestem osoba zamężną mam dorosłego syna tez germanista . Interesuję się literatura , filmem, szaradziarstwem i najogólniej wszystkim co mieści się pod pojęciem aktywności intelektualnej.

Koszt warsztatów: 30 zł/ miesiąc/ pełna oferta AZW

TERMIN zajęć: wtorki grupa I 11:00-12:00, grupa II 12:00-13:00, grupa III 13:00-14:00

Deklaracja AZW Pobierz