WAKACJE Z PRZYRODĄ I PRZYGODĄ | 1-5 lipca 2024 | MGCK

„Wakacje z przygodą i przyrodą” to wyzwanie dla żądnych przygód dziewczyn i chłopaków! Oferta skierowana do dzieci od lat 7.

Jeśli nie masz pomysłu, jak zorganizować wakacyjny czas dla dziecka, dołącz do Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach!

To tylko pięć dni, a naprawdę będzie się działo! Pięć dni nasyconych „dziką przygodą i przyrodą”, zagadki, zwroty akcji, eksploracje.

Oferujemy zajęcia, na których Wasze pociechy, oprócz super zabawy, nabędą nowe przydatne umiejętności. Zapewniamy codzienny zastrzyk przygody i emocji. Ciekawe doświadczenia, wesołe łamigłówki oraz sprytne zagadki. To tylko niektóre ze stosowanych przez nas form pracy edukacyjnej. Nasi instruktorzy z Chaty Małolata w przystępny sposób przekazują dzieciom własną wiedzę, która pozostaje w pamięci na długo po zakończonym wypoczynku.

 

Zapisy na zajęcia rozpoczynamy 27 maja 2024 r.

Zapisy na www.mgck-jl.pl zakładka „zapisy na zajęcia” lub biurze Centrum Kultury.

 

Poszukiwacze przygód

Wybierzemy się na ekscytującą wyprawę w poszukiwaniu tajemniczej skrzynki… Żeby ją odnaleźć trzeba będzie przeprowadzić emocjonujące badania i ciekawe zagadki. Każdy, kto pozna tajniki podsłuchu i dowie się, co to jest daktyloskopia ma szansę otrzymać legitymację detektywa. Trzeba się jednak mieć na baczności. Waszym tropem będą podążały obślizgłe robale.

                                                                 

Leśny projekt

Tym razem będziemy się poruszać po leśnej gęstwinie. Dowiemy się, co piszczy w lesie, a także poznamy leśne instrumenty. Ten dzień będzie prawdziwym survivalem, a do pokonania będzie pajęcza sieć oraz świecący tor przeszkód. Na zakończenie zrobimy własny zielnik oraz leśne amulety, ponieważ nigdy nie wiadomo, gdzie czyha na nas niebezpieczeństwo.

 

Terenoznawstwo

Ten dzień będzie wyzwaniem dla prawdziwych miłośników przygody, którzy wiedzą czym jest kodeks honorowy i zasady fair play. Potrzebni będą śmiałkowie, którzy podejmą wyzwanie komandosa i pokonają specjalny tor przeszkód? Na pewno przyda Wam się własnoręcznie zrobiony kompas oraz umiejętność strzelania z łuku, ponieważ przed Wami będzie wiele zadań do wykonania. Może się okazać, że ktoś odbierze Wam głos i będziecie musieli poznać sposoby komunikacji niewerbalnej. Czy uda Wam się wytrwać?

Tajemniczo…

Kolejny dzień „Wakacji z przygodą i przyrodą” będzie obfitował w zagadki i tajemnice lasu. Czy potraficie przetrwać noc w lesie? Razem zdobędziemy wiele leśnych umiejętności, a także nauczymy się budować bazę. Jeśli dopisze nam szczęście, odnajdziemy także magiczne drzewo. Należy być przy tym ostrożnym, ponieważ można przy nim spotkać kolorowe węże.

Dla odprężenia dowiemy się jak maluje słońce i nauczymy się cyjanotypii.

 

Na tropie

Ponieważ znamy już wszystkie tajemnice i niebezpieczeństwa lasu, ostatniego dnia naszych wakacyjnych spotkań udamy się na wyprawę tropem zwierząt… Założymy również farmę dżdżownic i zrobimy własne łapacze na owady. Na zakończenie zrobimy ognisko z piankami, a każdy z Was zabierze do domu przyrodniczą mandalę i domek dla owadów.

 

-

Koszt warsztatów:

TERMIN zajęć:

Zobacz także: