Sensoplastyka 3-5 lat

Sensoplastyka ma być przestrzenią dla dzieci, wspieramy dziecko,  nie narzucamy – obowiązuje swoboda działania. Własne tępo i spokój.

Zajęcia obywają się w małej grupie dzięki czemu dzieci będą spokojniejsze,  będą czuły się bezpieczniej i bardziej się otworzą na nowe doznania, w małych grupach więcej uwagi można poświęcić dzieciom.

Dziecko uczestniczy w zajęciach razem z Rodzicem/Rodzicami.

Program:

1-5 zajęcia wprowadzające, mąka, olej woda z barwnikami, trochę aromatów- żeby zapoznać dzieci ze strukturą. W miarę potrzeb lub chęci dodajemy trochę ziaren typu groch, siemię lniane, zboże itp.

5-10  zwiększamy ilość składników o zboża, aromatyczne przyprawy i większą ilość kolorów.

10-20 dodajemy inne struktury: galaretki, makarony, ryże. Wszystko naprzemiennie i w różnych postaciach. Raz gotowane raz surowe, czasem zabarwione czasem nie.

20-30 powracamy do tych materiałów, które dzieciom najbardziej pasowały.

Uwaga! Dzieci podczas zajęć się ubrudzą, dlatego najlepiej jak będą miały stare ubrania na te zajęcia i Rodziców prosimy o przyniesienie chusteczek nawilżanych.

Joanna Soluch-Ceglarek - Instruktor

Joanna Soluch-Ceglarek – Z wykształcenia pedagog z zamiłowania rękodzielnik. Przez kilka lat pracując w świetlicy w Wójcicach rozwijała swoje umiejętności rękodzielnicze łącząc pasję z pracą pedagoga. Od 2017 roku jest właścicielką firmy zajmującej się rękodziełem.

Koszt warsztatów: 60 zł/ miesiąc

TERMIN zajęć: poniedziałki 17:15-18:00

Regulamin Pobierz