Rękodzieło artystyczne

Zajęcia z rękodzieła artystycznego to tworzenie oryginalnych prac, realizacja nowatorskich pomysłów oraz nietypowych inspiracji rozbudzających wyobraźnię i kreatywność. Uczestnicy warsztatów poznają róże techniki malując na szkle, barwiąc tkaniny, szyjąc, filcując, haftując tworząc własnoręcznie anioły, filcowe zające, broszki, kwiaty z bibuły, pisanki, bombki czy bożonarodzeniowe kartki. Dla starszych uczestników zajęcia są doskonałą okazją wymiany doświadczeń, wzorów, schematów i tajników koronkarstwa, hafciarstwa, wyrobu biżuterii czy decoupage.

Program zajęć i stopień trudności dopasowywany jest do umiejętność każdej osoby, spotkania są okazją do podejmowania współpracy, budowania wspólnoty i wzajemnej integracji.

Zajęcia odbywają się od października 2023 do maja 2024. 

Ewa Maszczyk - Instruktor

Urodziłam się i wychowałam w Częstochowie, tam też ukończyłam Liceum Plastyczne – kierunek ceramika artystyczna. 

Warsztaty prowadzę od 2010 roku, głównie w podwrocławskich Siechnicach. Jest to dość zróżnicowany wachlarz zajęć bo obejmuje zarówno grupy dziecięce jak i zajęcia dla młodzieży i dorosłych w dziedzinie ceramiki, plastyki, rysunku oraz malarstwa.

Bardzo cenię sobie pracę z dziećmi, która z jednej strony jest zajęciem bardzo wymagającym, ale też dającym ogromną satysfakcję. Uwielbiam przebywać w towarzystwie dzieci i bawić się z nimi plastycznie. Na zajęciach realizujemy ciekawe i różnorodne zadania. Staram się maksymalnie urozmaicać tematykę naszych spotkań, tak, aby z jednej strony podsycać ciekawość, a z drugiej stymulować rozwój zdolności manualnych uczestników. Stąd w programie zajęć takie elementy jak lepienie, malowanie, wyklejanie, wycinanie, itp. Kluczem do sukcesu jest wg mnie indywidualne podejście i poświęcenie odpowiedniej ilości czasu każdemu dziecku z osobna. Z przyjemnością obserwuję rozwój talentów swoich podopiecznych, czego potwierdzeniem są liczne nagrody i wyróżnienia zdobywane w konkursach plastycznych, nierzadko o zasięgu ogólnopolskim. Dla mnie jednak, największą nagrodą wciąż pozostają uśmiechy i uściski, jakie otrzymuję od dzieci, oraz powracające wciąż pytanie: „Proszę Pani, a co będziemy dzisiaj robić?”.

Zapisz się na zajęcia

Koszt warsztatów: 70 zł/ miesiąc

TERMIN zajęć: poniedziałki 18:30-20:30, sala 121

Regulamin Pobierz

Popularne: