Modelarstwo

Cierpliwość, precyzja i konsekwencja – to wspólne cechy modelarzy z Jelcza-Laskowic. Podczas zajęć w skupieniu całymi miesiącami składają najdrobniejsze szczególiki modeli tylko po to, by potem zaprezentować swoje dzieło na pokazie, konkursie lub po prostu z dumą postawić model na półce. To ich hobby i pasja, które rozwijają pod fachowym okiem instruktora. W modelarni wykonywane są modele samochodów, samolotów, śmigłowców, czołgów, statków, okrętów, zamków i innych obiektów architektury. Materiałami do ich budowy są: plastik, drewno, metal i karton, część z nich sterowana jest falami radiowymi. Podczas zajęć uczestnicy rozwijają poczucie estetyki, zdolności plastyczne, a przede wszystkim wiedzę techniczną na temat konstrukcji pojazdów, maszyn, czy samolotów, trudno bowiem wyobrazić sobie modelarza, który nie interesowałby się historią, konstrukcją i zastosowaniem w praktyce tego, czego tworzy z takim zacięciem i pasją.

Pracownia modelarska przy ul. Oławskiej jest otwarta trzy dni w tygodniu, w godz. 16.00-19.00. Funkcjonuje pod skrzydłami Centrum Kultury od 2008 roku, wcześniej działała przy Spółdzielni Mieszkaniowej (od 1980 roku). Uczestnikami są dzieci, młodzież i dorośli.

Zajęcia odbywają się od października 2023 do maja 2024. 

Jerzy Oleńczak - Instruktor

Jerzy Oleńczak – doświadczony instruktor i pasjonat. Modelarstwem zajmuje się od 50 lat. W 1969 roku dołączył do modelarni przy Jelczańskich Zakładach Samochodowych.
W okresie służby wojskowej (1975/77) w jednostce wojskowej W Brzegu, sam zorganizował pracownię modelarską. Przez wiele lat zarażał pasją młodych mieszkańców Jelcza-Laskowic, prowadząc modelarnię przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Jelczu-Laskowicach, a od 2008 roku przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury.

Zapisz się na zajęcia

Koszt warsztatów: bezpłatne

TERMIN zajęć: godziny otwarcia klubu: wtorki, środy i piątki 16:00-19:00, dzieci 7+

Regulamin Pobierz