MISTERIUM „TAJEMNICA EUCHARYSTII” | 13.10.2024 | Kościół pw. M. M. Kolbego w Jelczu-Laskowicach

W niedzielę 13 października 2024 o godz. 15:00 zapraszamy na „Tajemnicę Eucharystii” – Misterium na podstawie wizji boliwijskiej mistyczki i stygmatyczki Cataliny Rivas. Misterium przedstawiane było ponad 40 razy w kościołach małopolski, podkarpacia oraz śląska, a także w Rzymie jako dziękczynienie za wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W kwietniu 2021 r. powstał audiobook CD „Tajemnica Eucharystii”, a  we wrześniu 2022 r. Grupa25+ nagrała płytę. Misterium pt. „Tajemnica Eucharystii” jest projektem ewangelizacyjnym, za który Grupa25+ nie pobiera żadnych opłat. 

Catalina Rivas ukończyła jedynie szkołę podstawową. Według niej, w 1994 r. modląc się pod krzyżem, odczuła pragnienie całkowitego oddania się Jezusowi. Ujrzała wtedy wielkie światło, które przeszyło jej dłonie i stopy, pozostawiając krwawiące rany. Usłyszała głos: „Raduj się z powodu daru, jakim cię obdarzyłem.” Odtąd pojawiają się na jej ciele stygmaty (na czole, dłoniach  i stopach, w boku), a Catalina  przeżywa cierpienia agonii, łącząc się z cierpieniem Jezusa na krzyżu. Świadkiem tego zjawiska był w pierwszy piątek stycznia 1996 r. lekarz, dr Ricardo Castañon, którego świadectwo przyczyniło się do uznania za prawdziwe doświadczeń Cataliny. Ze względu na swoje skromne wykształcenie, gdy zaczęła spisywać teksty o Męce Jezusa, Eucharystii i Niebie, wzbudziła wielkie zdumienie. Catalina przyznała, że słyszy głos Chrystusa i spisuje jedynie to, co od Niego słyszy.

9 marca 1995 r. Catalina kupiła gipsową figurkę Jezusa, z której oczu zaczęły wypływać krwawe łzy. Zjawisko zainteresowało uczonych, którzy na prośbę dziennikarzy pobrali próbki i przebadali je w USA i w Australii, stwierdzając w nich obecność ludzkiej krwi. Badania przeprowadzone przez władze kościelne potwierdziły autentyczność tego wydarzenia, a niezwykła figurka stoi dziś w kościele w Cochabamba.

Catalina Rivas zapisuje słowa, które według niej są skierowane do całego świata. Jezus miał jej powiedzieć: Wieczna miłość szuka dusz, które mogą powiedzieć nowe rzeczy o starych, dobrze znanych prawdach… Kto korzysta i zachwyca się nimi, pomaga również i innym czerpać z nich pożytek. Kto ich nie rozumie, jest nadal niewolnikiem złego ducha. Słowa przez nią zapisywane nie zawierają nowych prawd, ale mają przypominać ewangeliczne wezwanie do nawrócenia, przyjęcia Boga i Jego miłości oraz zachęcać do życia zgodnego  z dekalogiem, Ewangelią i nauką Kościoła katolickiego. 

Władze Kościoła, zbadawszy świadectwa Cataliny, uznały, że są one prawdziwe i istotne w ewangelizacji dzisiejszego świata. Powołały w Boliwii organizację pod nazwą Apostolat Nowej Ewangelizacji, którą zajmuje się rozpowszechnianiem Bożego orędzia podyktowanego Catalinie.

Obsada (wymiennie):

Narrator:  ks. prałat Wojciech Werner

Catalina: Daria Mleczko i  Maria Łupińska (narrator)

Jezus:  Krzysztof Przeklasa  i Wojciech Werner(narrator)

Maryja:  Małgorzata Tocka   i  Majka Put (narrator)

Arcybiskup: Krzysztof Mariankowski

Celebrans 1: Marek Góra

Celebrans 2: Tomasz Put

Lektorzy :  Marcin Tota, Kacper Ciuruś,

Anioły:  Agnieszka Janas,  Renata Wiśniowska-Giereś, Ewa Szuba, Beata Ciuruś, Zofia Raczyńska, Robert Raczyński,  Katarzyna Cichońska, Jarosław Cichoński, Maria Zając, Karolina Cichońska, Emilka Cichońska, Kazimiera Mariankowska

Dusze czyścowe:  Katia Klecka,  Marek Ciuruś,  Józef Zając,  Kazimierz Tucznio,  Jacek Szuba, Leszek Rzepecki

Kobieta modląca:  Ewa Ł.Toroń  (narrator)

Kobieta ze wspólnoty: Aneta Kuta

Osoby niosące dary:  Ania Janas

Światła: Nadia Toroń

Dźwięk: Ewa Ł.Toroń, Zdjęcia: Dariusz Toroń  Kamera: Łukasz Mrówka

Muzyka: na podstawie  kompozycji Michała Lorenca ,  Old Roman Chant                      

oraz Wspólnoty Miłości Ukrzyżowanej  

Wykonanie utworów: Przychodzisz Panie, Jezu ufam Tobie, Panie nie jestem godzien –  Chór GAUDIUM dyrygent i opiekun Iwona Mikołajek i Andrzej Gicala

Pomysł misterium: ks. prałat Wojciech Werner

Reżyseria: Ewa Łupińska-Toroń

Realizacja: GRUPA25+ i przyjaciele 

 

Zobacz także: