Letni plener malarski | 9,16,23 lipca 2022| MGCK

 

Zapraszamy młodzież i dorosłych na cykl Letnich plenerów malarskich, które odbędą się:

9, 16, 23 lipca 2022r. o godz. 10:00 na terenach zielonych nieopodal siedziby MGCK.

Plenery malarskie z Ewą Maszczyk to znakomita okazja do twórczego rozwoju, aktywnego wypoczynku w naturalnym otoczeniu oraz integracji z innymi miłośnikami sztuki. Będziemy tworzyć wśród pachnących łąk, traw i kwiatów. Podczas pobytu na plenerze uczestnicy będą pracować pracowali kredkami akwarelowymi i pędzelkami. 

Za pomocą akwareli będziemy starali się oddać nastrój otaczającej przyrody. Zajęcia będą prowadzone metodą „krok po kroku” tak, żeby każdy miał szansę zrozumieć podstawowe zasady malowania akwarelą. Zajęcia są prowadzone w przyjaznej atmosferze tak, żeby była to też okazja do wyciszenia, odpoczynku i skupieniu się na tym co tu i teraz. Duża dawka przekazanej wiedzy jest motywacją do uważności i obserwacji otoczenia.

Malowanie w plenerze pozwoli uczestnikom poznać podstawowe zagadnienia związane z rysunkiem z natury, perspektywą i kompozycją. Wszystkie zagadnienia przedstawione będą na poziomie odpowiednim dla uczestników – warsztaty skierowane są zarówno do osób początkujących, jak i zaawansowanych. Zajęcia, prócz sporej dawki wiedzy i doświadczeń praktycznych, dostarczą wszystkim radości związanej z samodzielną twórczością, odnajdywaniem piękna przyrody i architektury, a przede  wszystkim z życzliwą, kreatywną atmosferą pracy.

Obowiązują zapisy na warsztaty pod nr tel. 798-960-230 lub poprzez adres e-mail: biuro@mgck-jl.pl. Zajęcia odbędą się w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach w dniach 09,16,23 lipca 2022 o godz. 10:00-14:00.  

 

Zobacz także: