Kulturalna Prywatka – Wojciech Gąssowski | 09 października 2022 | Centrum Kultury

SENIORZY, 9 października 2022r. o godz. 17.00 zapraszamy na wyjątkowy koncert „KULTURALNA PRYWATKA”. Kulturalna, bowiem organizuje je nasze Centrum Kultury, a PRYWATKA – wiadomo, ponieważ wystąpi Wojciech Gąssowski.
Poszukamy razem „Gdzie się podziały tamte prywatki”. Jesteśmy pewni, iż odnajdziemy ich klimat.
Jak wszyscy doskonale wiemy, nasi Seniorzy są pełni wigoru i afirmacji życia, dlatego inaugurację nowego roku Akademii Złotego Wieku zaczynamy energetycznym koncertem. Niech ponadczasowe przeboje, które usłyszą, będą miłym rozpoczęciem nowego roku akademickiego.
Na wspomniane wydarzenie zapraszamy jednak WSZYSTKICH, którym muzyka Wojciecha Gąssowskiego w duszy gra.
Bilety w cenie 40 złotych do nabycia w naszym biurze lub stronie https://mgck-jl.pl/bilety/
WAŻNE! członkowie AZW mogą pobrać bezpłatne wejściówki w siedzibie Centrum Kultury, od poniedziałku do piątku w godz.7.30-15.30. Wyśmienita zabawa gwarantowana.

Wojciecha Gąssowskiego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Wszyscy znamy jego wielki ponadczasowy przebój „Gdzie się podziały tamte prywatki”, który zdobył pierwszą nagrodę na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 1987 r. czy też „Zielone Wzgórza nad Soliną”, bez których nie odbędzie się żaden koncert życzeń z dawnych lat. Wojciech Gąssowski debiutował w 1962 r. na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, gdzie znalazł się w złotej dziesiątce laureatów. Współpracował m.in. z zespołem Czerwono-Czarni, z grupą Chochoły, śpiewał standardy jazzowe ze Swingtetem Janusza Zabieglińskiego i Triem Włodzimierza Nahornego. Był także częścią zespołu Tajfuny, z którym nagrał swój pierwszy przebój „Zielone Wzgórza nad Soliną”. Jako solista nagrywał również z orkiestrą Radiowego Studia Rytm. Związany był również z grupą ABC Andrzeja Nebeskiego, która w tym czasie zyskała największą popularność. Artysta został wyróżniony złotą płytą za album „Love me tender” oraz dwiema platynowymi płytami za albumy „Party” i „Gdzie się podziały tamte prywatki”. Ostatnia płyta zatytułowana „Co przed nami” sprzedała się w nakładzie 20 tys. egzemplarzy. W 2010 r. ukazała się najnowsza płyta zatytułowana „I Wish You Love”.

Zobacz także: