Konkurs Recytatorski Przedszkolaków „Nasze małe wierszowanie” (2017-2019)

W 2017 roku Miejsko-Gminne Centrum Kultury po raz pierwszy było organizatorem I Konkursu Recytatorskiego dla Przedszkolaków pn. „Nasze Małe Wierszowanie”. Tematem przewodnim spotkania były zwierzęta w literaturze. Cztery lokalne przedszkola drogą wcześniejszych eliminacji wyłoniły czterech kandydatów, którzy prezentowali utwory poetyckie, w których występowały postacie zwierząt.

W trakcie obrad jury, dla wszystkich zgromadzonych przedszkolaków, wystąpił Teatr Wędrowny „Małe Mi” za spektaklem „Fintikluszki i Motanki”.

W 2018 roku odbył się II Konkurs Recytatorski Przedszkolaków „Nasze małe wierszowanie – Polska w literaturze”. W związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, przypadającą w bieżącym roku, tegoroczny konkurs miał formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego nawiązującego do bogactwa kulturowego naszego kraju. W konkursie wzięły udział dzieci z przedszkola „Magdalenka”, „Entliczek”, „Mikołajek” i „Bajkoludek”. 

Kinga Maciejewska i Klaudia Lewandowska przedstawiły premierowy spektakl pt. „O tym jak Zuzanka poszła w kumy do utopców”, który umilił dzieciom oczekiwanie na zakończenie obrad jury.