Koncert Zimowy

Burmistrz Jelcza-Laskowic oraz Dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury serdecznie zapraszają na Koncert Zimowy, który odbędzie się 11 stycznia 2019 o godz. 19.00 w Urzędzie Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice.

W programie „Perły muzyki operowej” zaśpiewa solistka operowa Dominika Zamara przy fortepianowym akompaniamencie Michała Szymanowskiego.

Dominika Zamara jest polską sopranistką mieszkającą we Włoszech, aktywnie koncertującą po całym świecie. Współpracuje z licznymi artystami w Europie i Stanach Zjednoczonych. Otrzymała od Rządu Polskiego nagrodę Polka Roku 2017 w kategorii Kultura i Sztuka. Została nominowana Ambasadorką Kultury Polskiej i Włoskiej. Otrzymała w Morcone międzynarodową nagrodę Ojca Pio za osiągnięcia artystyczne. Nagrała cztery płyty. 

Ważnym elementem koncertu będzie również popis młodych lokalnych artystów w repertuarze klasycznym. Wystąpią m.in. uczniowie z jelczańskiego Centrum Kultury z sekcji pianina i skrzypiec.

Koncert Zimowy odbywa się w Jelczu-Laskowicach od 2009 roku w sali obrad Rady Miejskiej pałacu UMiG, gdzie usytuowany jest zabytkowy fortepian. To właśnie on sprawia, że w zimowej, noworocznej atmosferze spotykamy się, by wspólnie posłuchać muzyki klasycznej.

Wstęp na koncert jest wolny, bezpłatne wejściówki do pobrania wcześniej w biurze M-GCK. 

WSZYSTKIE WEJŚCIÓWKI ZOSTAŁY ROZDANE.

 

Zobacz także: