INICJATYWY LOKALNE 2024 | Zwycięzcy konkursu

JELCZAŃSKA SIEĆ KULTURY / POMYSŁ / ZGŁOSZENIE / GRANTY / REALIZACJA

Z ogromną radością ogłaszamy zwycięzców naboru na inicjatywy lokalne w ramach Jelczańskiej sieci kultury edycja 2024.

Do Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach wpłynęło łącznie 12 wniosków i wszystkie zostały pozytywnie rozpatrzone pod względem formalnym. Wszyscy autorzy pomysłów wykazali się zaskakującą kreatywnością, czego Wam bardzo gorąco gratulujemy.

Tegorocznymi jurorami naboru byli:

Anna Lewińska – prezeska fundacji Ważka, magister kulturoznawstwa, filolożka słowiańska, animatorka i badaczka terenowa, autorka wielu projektów kulturalnych, społecznych i badawczych.

Maria Zięba – Razem z nami i Wami realizowała Dom Kultury+ 2023. Z miłości do ludzi i Dolnego Śląska – od lat współtworzy Fundację Ładne Historie, realizując projekty, które innym pozwalają się rozwijać, uczyć. Aktywistka Ogólnopolskiej Sieci Turystyki Wytchnieniowej i właścicielka Sztuki fundraisingu.

Grzegorz Zmarzły – dyrektor w Ośrodku Kultury i Sportu w Bierutowie. Animator i koordynator wielu działań oraz projektów na rzecz społeczności lokalnej miasta i gminy Bierutów. Promotor aktywnego wolontariatu. We współpracy i porozumieniu z mieszkańcami działa, zaraża i pobudza potencjał społeczny.

Komisja jednogłośnie orzekła, że ocena złożonych inicjatyw była bardzo trudna. Po długich naradach zostało wyłonionych 4 laureatów konkursu na inicjatywy lokalne.

Zwycięskie (dofinansowane) projekty przedstawiamy poniżej:

– Więcej niż anime i manga  – cykl dwóch spotkań z kulturą Japonii

– Wesele w powojennej Grędzinie

– Artystyczne impresje: warsztaty iluzji, freestylu i beatboxu

– Cykl spotkań „Miłoszyckie opowieści”

Gratulujemy wszystkim laureatom, a z przedstawicielami poszczególnych projektów skontaktujemy się już niedługo.

Lista rozpatrzonych wniosków znajduje się tutaj: Wyniki naboru_Jelczańska Sieć Kultury_2024

Zobacz także: