Gordonki – muzyka dla smyka – 1,5 – 3 lat

Gordonki to zabawy muzyczne dla małych dzieci i ich opiekunów. Podczas 45 minutowych zajęć prezentowane są melodie i rytmy wykonywane głosem.
Melodie są w różnorodnych skalach, nietypowych, takich, których nie usłyszy się na co dzień. Ta różnorodność prezentacji muzycznych wzbogaca świat dzieci, co w późniejszym wieku pomaga rozwinąć potrzebną do muzyki gotowość.
Do zabaw niekiedy używane są rekwizyty w postaci np. kolorowych chusteczek, piłeczek, szarf, woreczków z ryżem, baniek mydlanych oraz instrumenty muzyczne.
Wszystkie zabawy odbywają się w ruchu. W tym przypadku dzieci mogą
naśladować prowadzącego, ale mogą też wyrażać siebie poprzez własne pomysły albo mogą tylko obserwować i słuchać. Dzieci nie są zmuszane do wykonywania jakichkolwiek czynności, gdyż każde z dzieci w inny sposób reaguje na muzykę.
Zajęcia umuzykalniające sprzyjają również rozładowaniu emocji, wzmocnieniu poczucia własnej wartości, rozwijaniu kreatywności.

Maksymalna liczba uczestników w grupie – 6 osób.

Joanna Tabisz - Instruktor

Joanna Tabisz jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu Wydziału Instrumentalnego na kierunku: Organy. Ukończyła także Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu. Pełniła funkcję organistki w parafii pw Św. Stanisława B-pa. i M. w Jelczu-Laskowicach, jednocześnie pracując jako bibliotekarka w Nadolicach Wielkich i Jeszkowicach, gdzie prowadziła autorskie zajęcia umuzykalniające dla dzieci „Czytanki-śpiewanki”, łączące literaturę piękną z literaturą muzyczną. Kształciła swój głos w Międzynarodowej Letniej Akademii Jazzu w Krakowie w klasie wokalnej Lory Szafran, a także w Laboratorium Śpiewu i Mowy we Wrocławiu u p. Agnieszki Maciejewskiej. Ukończyła kurs dla osób kierujących edukacją muzyczną małych dzieci w Fundacji Kreatywnej Edukacji oraz Polskiego Towarzystwa Edwina E. Gordona.
Od kilku lat zgłębia wiedzę na temat muzykoterapii. Obecnie prowadzi własną działalność dydaktyczną w zakresie umuzykalniania małych dzieci, zajęć muzycznych z elementami muzykoterapii dla seniorów, uczy śpiewu oraz gry na pianinie. Równolegle z działalnością dydaktyczną prowadzi działalność sceniczną. Jej recitale wokalne obejmują repertuar głównie polskich piosenek.

Zapisz się na zajęcia

Koszt warsztatów: 50 zł/ miesiąc

TERMIN zajęć: poniedziałki, 10:30-11:15, dzieci 1,5-3 lat, sala 02

Regulamin Pobierz