Fotografia – młodzież

Praktyczny Kurs Fotografii HQ – poziom I – Podstawy

Kupujemy i uczymy się obsługi cyfrowego aparatu fotograficznego.

Program kursu:
Lekcja 1 i 2: Krótka historia fotografii. Jak powstaje zdjęcie?
Lekcja 3 i 4: Przegląd współczesnych cyfrowych aparatów fotograficznych dostępnych na rynku. Jaki aparat do jakiego celu? Wybieramy aparat.
Lekcja 5 i 6: Body aparatu to nie wszystko. Obiektywy wymienne. Ćwiczenia z doboru planów (kąt widzenia obiektywu). Głębia ostrości. Perspektywa.
Lekcja 7 i 8: Korzystanie z aparatów cyfrowych. Ustawianie podstawowych parametrów. Transfer danych do komputera. Drukowanie zdjęć.
Lekcja 9 i 10: Korzystanie z aparatów cyfrowych – funkcje zaawansowane, jak wykorzystać możliwości mojego aparatu. Uczymy się obsługi funkcji manualnych i półautomatycznych. Zadania praktyczne.
Lekcja 11 i 12: Najlepsze zdjęcia – portretowe, reportażowe, dokumentalne, krajobrazowe. Sylwetki najsłynniejszych fotografów- na kim warto się wzorować i dlaczego.
Lekcja 11 i 12: Lampy błyskowe – wybrane typy, zastosowanie w praktyce, korekcja parametrów.
Lekcja 15 i 16: Filtry. Twórcze wykorzystanie filtrów. Tworzymy własny filtr. Używamy filtra polaryzacyjnego. Właściwe naświetlanie. Szara karta. Balans bieli. Histogram.
Lekcja 17 i 18: Statywy i inne akcesoria, które warto kupić.
Lekcja 19 i 20: Wykonujemy swoje pierwsze zdjęcie poprawne technicznie. Problemy techniczne i kompozycyjne w praktyce. Wspólnie wybieramy i oceniamy swoje zdjęcia. Przygotowujemy nasza wspólną pierwszą mini wystawę.

Anna Matusewicz - Instruktor

2 doświadczonych prowadzących:
mgr inż. Anna Matusewicz: Mistrz Fotografii, Instruktor Praktycznej Nauki Zawodu Fotograf, Arteterapeutka,
mgr Kryspin Matusewicz: Technik Fotograf, Dziennikarz, Fotoreporter, Nauczyciel Fotografii,
W branży fotograficznej jesteśmy od 1996 roku, uczyliśmy się i zdobywaliśmy doświadczenie fotograficzne w szkołach w Polsce jak i na szkoleniach i w pracy w USA (w latach 2001-2006). Od 2005 roku w Polsce prowadzimy Firmę Fotograficzną FotoHQ, od 2015 roku jesteśmy na ul. Młyńskiej 1 prowadzimy tu tradycyjne Studio Fotograficzne HQ- Blancanieves. Uczymy uczniów w zawodzie fotograf, prowadzimy kursy i szkolenia fotograficzne jako Instytucja Szkoleniowa i wciąż wykonujemy sesje indywidualne i zlecenia dla firm.
Nasze prace były wielokrotnie nagradzane w cenionych konkursach fotograficznych min: Konkurs fotografii przemysłowej i Industrialnej, Local Press Photo i Press Foto.

Koszt warsztatów: 100 zł/mc

TERMIN zajęć: czwartki 18:30-20:00

Regulamin Pobierz