EtnoWakacje warsztaty artystyczne w Centrum Kultury

Tego lata stań się etnoartystą i daj upust swojej wyobraźni. Etnowarsztaty, czyli jakie?

Inspiracją tegorocznych wakacji i proponowanych warsztatów jest rękodzielnictwo artystyczne oparte na twórczości polskich artystów ludowych. Tegoroczna oferta jest bardzo różnorodna i mali artyści zakończą warsztaty wzbogaceni nie tylko o nowe umiejętności, ale także własnoręcznie stworzone prace.

W czasie zajęć artystycznych powstaną:

-własnoręcznie malowane koszulki,

-piękną biżuterię wg własnego pomysłu,

-poduszki do samochodu, które umilą długie podróże,

-samodzielnie zrobione i ozdobione miseczki ceramiczne,

-wyjątkowe podkładki pod kubki,

-kolorowe łapacze słońca,

-pająki ludowe, które gościły w domach babć.

Tegoroczna propozycja letnich zajęć oparta będzie o sztukę rodzimą. Motywem przewodnim jest swojskość i mądre wykorzystanie dostępnych materiałów. Jest to krok w stronę nowego zrozumienia tego, co jest nam bliskie i wiąże się z naszym pochodzeniem.

Zapisy osobiście w biurze Centrum Kultury lub telefonicznie 798 960 230 OD PONIEDZIAŁKU 27.06

Program EtnoWakacji:

08 i 09 sierpnia (poniedziałek, wtorek) – Etnodizajn

I gr. – godz. 10:00-12:00

II gr. – 12:30-14:30

Koszt: 20 zł/warsztat

 

08 i 12 sierpnia (poniedziałek i piątek) – Etnoceramika

I gr. – godz. 10:00-12:00

II gr. – 12:30-14:30

Koszt: 20 zł/warsztat

 

09 i 10 sierpnia (wtorek, środa) – Etnorecykling

I gr. – godz. 10:00-12:00

II gr. – 12:30-14:30

Koszt: 20 zł/warsztat

 

10 sierpnia (środa) – Etnobiżuteria

I gr. – godz. 10:00-12:00

II gr. – 12:30-14:30

Koszt: 20 zł/warsztat

 

11 sierpnia (czwartek) – Malowane etnokoszulki

I gr. – godz. 10:00-12:00

II gr. – 12:30-14:30

Koszt: 20 zł/warsztat

 

11 i 12 sierpnia (czwartek, piątek) – Etnoszycie na maszynie

I gr. – godz. 10:00-12:00

II gr. – 12:30-14:30

Koszt: 20 zł/warsztat

 


Etnodesign
to warsztaty, które łączą elementy rękodzieła ze współczesnymi trendami. Uczestnicy wykonają piękne, robione własnoręcznie ozdoby ścienne. Do ich produkcji użyją naturalnych materiałów takich jak np. gałęzie oraz różnych dodatków. Zajęcia, pobudzą inwencję twórczą uczestników.

 

 

 

 

 

 

 

 

Etnobiżuteria to wspaniała propozycja, by dać upust kreatywności nie tylko dziewczęcej. Na warsztatach powstaną nietuzinkowe, piękne i kolorowe ozdoby, które będą pamiątką z wakacji lub uroczym prezentem. Stworzymy komplet biżuterii łącząc metodę makramy z naturalnymi elementami.

 

 

 

 

 

Etnokoszulki własnoręcznie malowane. Nic nie cieszy tak bardzo jak posiadanie czegoś unikalnego, czego nikt inny nie ma. Tego lata uczestnicy EtnoWakacji będą mieli możliwość stworzyć własną koszulkę z etnowzorami. Pod okiem i z pomocą instruktora powstaną ręcznie ozdobione niepowtarzalne wzory inspirowane upodobaniami uczestników. Malowane przez dzieci koszulki o unikatowych wzorach, pobudzą wyobraźnię i inwencję twórczą uczestników zajęć.

 

 

 

Etnorecykling jest cudownym połączeniem przyjemnego z pożytecznym w procesie tworzenia. W niezliczonym bogactwie możliwości każdy uczestnik warsztatu znajdzie te środki wyrazu, jakie najbardziej do niego pasują i przez niego przemawiają. Na warsztatach powstaną wspaniałe dekoracyjne pająki – ozdoby pod sufit, które były tradycyjną ozdobą w domach. Pająk będzie lekki, żeby widać było jak się kręci. Zapraszamy na prawdziwą przygodę ze sztuką.

 

 

 

 

 

 

Etnoceramika podczas lepienia w glinie można się zrelaksować oraz puścić wodze fantazji i wzbić się na wyżyny swojej kreatywności. Dzieci, będą miały wielką satysfakcję z wykonanego własnymi rękami dzieła. Lepienie w glinie jest doskonałą zabawą. Wykonywane przedmioty zostaną wypalone w piecu ceramicznym, a następnie własnoręcznie udekorowane przez uczestników warsztatów.

 

 

 

Etnoszycie na maszynie to nic trudnego. Nie potrzeba metrów materiału, dziesiątek kolorów nici, a także setek przyrządów. Na początek wystarczy pomoc instruktora oraz głowa pełna pomysłów. Na warsztatach powstaną maskotki, które mogą zostać wspaniałą pamiątką lub prezentem dla kogoś bliskiego. Podczas zajęć dzieci w naturalny sposób przejdą przez wszystkie etapy nauki szycia. Będziemy szyć na specjalnych maszynach przystosowanych dla dzieci, ale szyjących jak normalne maszyny. Mając igłę i nitkę oraz odrobinę odwagi możemy uszyć każdy przedmiot, który jest nam potrzebny w życiu codziennym. Na warsztatach nasi uczestnicy z kawałka materiału stworzą niesamowite cuda.

 

 

Zobacz także: