Dzień Dziecka z innej bajki | 1 czerwca 2022 | park przy ul. Witosa w Jelczu-Laskowicach

Już w środę, 1 czerwca od godz. 15.00 w parku ul. Witosa w Jelczu-Laskowicach naszym miastem będą rządziły dzieci. Burmistrz przekaże najmłodszemu pokoleniu symboliczny klucz do bram miasta i tym samym rozpocznie wielkie świętowanie!

Ten dzień to także okazja, aby małym i dużym przypomnieć, że każdemu dziecku niezależnie od pochodzenia, miejsca zamieszkania, koloru skóry należą się takie same prawa – prawa człowieka, które zapewnić powinni dorośli.

A jak będzie wyglądało parkowe królestwo dzieci?

Razem z Miejską Biblioteką Publiczną w Jelczu-Laskowicach i Osiedlem Laskowice przygotowaliśmy tematyczne strefy animacyjne, a w nich wiele niespodzianek!

Cyrk Tarabumba – wspaniałe widowisko plenerowe Teatru Klinika Lalek, w którym głównymi bohaterami są zwierzęta. Ale to nie takie zwykłe zwierzęta! To ekologiczne, lalkowe marionetki i duże „nadmarionety” (zwierzęta w ich naturalnych wielkościach), a w rolach artystów cyrkowych aktorzy w planie żywym.

Animacje z krainy czarów – największe gwiazdy z ulubionych bajek i filmów do spotkania na żywo! To uśmiech, zabawa i energia! To mega kolorowa atrakcja, zabawa bez ograniczeń, cudowne wspomnienia, integracja uczestników, niesamowite emocje i mnóstwo śmiechu!

Opowieści Maniutki – znajdziecie tam Tajemniczą Panią, która ma czarne włosy przypominające druciki, niebieskie oczy i kilka pięknych zmarszczek na czole. Jest miłośniczką liter i gałgankowych gąsek. Kim jest? O czym opowie? Spotkacie ją w towarzystwie książek i rękodzieła przygotowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

Magiczne drzewo – to drzewo, które ma tajemniczą moc. Na całym świecie wiele dzieci zastanawia się nad podstawowymi prawami dziecka, które są jednakowe dla wszystkich bez względu na pochodzenie, stan zdrowia i osobiste przekonania. Dziecko jak drzewo potrzebuje szczególnej opieki od osób starszych, aby mogło rosnąć zdrowo i szczęśliwie. Dbajmy razem o prawa każdego dziecka! Nasze magiczne drzewo zostanie udekorowane przez dzieci własnoręcznie przygotowanymi ozdobami, na których będą napisane najważniejsze prawa dziecka. Dzięki temu powstanie wyjątkowa instalacja artystyczna, która będzie zdobiła laskowicki park.

Zakręcone zabawy – strefa, którą kochają dzieci pragnące wznieść się aż do nieba i przez chwilę latać jak ptak. Zamki dmuchane, zjeżdżalnie, piłeczki i coś zupełnie nowego…. Bumper ball? Kto odważy zamienić się kulkę powietrzną?

Czartytorium – tutaj każde dziecko będzie mogło zanucić razem z bohaterami bajki Toy Story „Cuda zaczęły się dziać”. Z pomocą naszych czarodziejów każdy będzie mógł stworzyć swoje własne rękodzielnicze cudo w czasie kreatywnych warsztatów artystycznych.

Kraina fantazji –  każdy z nas jest dzieckiem, z czasem tylko trochę o tym zapominamy. Dlatego do gry terenowej zaproszone są całe rodziny, które przeniesiemy w świat fantazji. Każda rodzina (drużyna) otrzyma instrukcję, mapę, zadania do wykonania w trakcie wędrówki, a na koniec będzie czekał skarb.

Kawiarenka pod wisienką – to idealne miejsce na chwilę odpoczynku po odwiedzinach w strefach tematycznych. Czarodziejskie miejsce pełne łakoci, w którym jak za pomocą czarodziejskiej różdżki wraca energia i znów wraca chęć do zabawy. Spotkacie tam także Piernikową Wróżkę….

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także: