Chór „Viva la musica”

Chór Akademii Złotego Wieku działający przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach rozpoczął działalność w dniu 1 października 2015 r. Na początku był to zespół wokalno-taneczny składający się z piętnastu osób, prowadzony przez panią Małgorzatę Rzempołuch. Od 1 października 2016 r. zespół występuje pod nazwą ,,Viva la musica”. Obecnie w jego składzie znajduje się ok. 20 osób.

Po raz pierwszy zespół wystąpił po trzech miesiącach wspólnej pracy, wraz z dziecięcym zespołem Canzonetta zaśpiewał pieśń pt. ,,Magnum nomen Domini” w ramach programu artystycznego realizowanego pod hasłem ,,Artyści swojemu miastu”, odbywającego się w naszym Miejsko-Gminnym Centrum Kultury. Chór podczas swojej działalności uczestniczył w wielu uroczystościach m.in. w Przeglądzie Dorobku Artystycznego Seniorów w Lubaniu, w Jarmarkach Adwentowych organizowanych w Jelczu-Laskowicach, w charytatywnym Koncercie Noworocznym w Biskupicach Oławskich razem z dziecięcym chórem ,,Canzonetta”, w spotkaniu opłatkowym i wspólnym kolędowaniu z mieszkańcami Chwałowic, w spotkaniach z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola ,,Mikołajek” w Miłoszycach, w koncercie kolęd w Kościele Filialnym pw. Świętej Trójcy w Miłocicach, w Dniu Kobiet organizowanym w Miłocicach oraz Miłoszycach. Chór ,,Viva la musica” wsparł, poprzez swój występ XXV finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywających się w Jelczu-Laskowicach.

We wrześniu 2016 r. Chórzystki udały się do Szczyrca na Ukrainie wraz z męskim chórem Mannergesangsvereins Gleichen z zaprzyjaźnionego, partnerskiego miasta Gudensberg w Niemczech. Wówczas to panie miały możliwość zaśpiewania trzech utworów: ,,Halleluja”, ,,Dance me”, oraz pieśń przyjaźni ,,Lied der Freundschaft”, która zabrzmiała w dwóch językach. Występ został przyjęty przez publiczność owacją na stojąco. Warto przy tej okazji wspomnieć także o spontanicznym występie chóru na lwowskiej estradzie, który wykonaniem między innymi utworu ,,Hej sokoły” podbił serca publiczności i porwał ją do wspólnego śpiewu i zabawy. Wyjazd na Ukrainę obfitował także w działania charytatywne polegające na przekazaniu darów – wyprawek szkolnych dla uczniów oraz wyposażenia dla polskiej szkoły.

Zajęcia odbywają się od października 2023 do maja 2024. 

Monika Gruszczyńska - Instruktor

Monika Gruszczyńska – wszechstronnie uzdolniona i wykształcona muzycznie wrocławianka. Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, dr sztuki wokalnej, pedagog, aktorka Wrocławskiego teatru Komedia. Artystka prowadzi czynną działalność koncertową w kraju i za granicą. Uczestniczy w prestiżowych wydarzeniach, jest wielokrotnie zapraszana do nagrań w TVP.

Zapisz się na zajęcia

Koszt warsztatów: bezpłatne

TERMIN zajęć: próby - wtorki i czwartki 10:00-12:00, sala 14

Regulamin Pobierz

Popularne: