Zapraszamy na spektakl komediowy „Sposób na blondynkę” Krakowskiej Fundacji Teatralnej. 

Portal randkowy to czasem jedyna możliwość, żeby zmienić swoje życie. Na lepsze lub na gorsze, bo zarówno w realnym życiu jak w Internecie – kiedy się gra, można albo wszystko wygrać, albo przegrać. Małżeństwo Normy i Czarka trwa wyłącznie z powodu wspólnych kredytów. Pewnego dnia, przy ich barze, ktoś przebija opony w nowym Ferrari majętnego Zygmunta, który jedzie do swojej posesji w Oazie dla Milionerów. Zygmunt nie lubi ludzi i niewiele o nich wie, za to Czarek, jako wytrawny podrywacz, wie o innych wszystko. Kto na kogo czyha?
Oszustwo romantyczne jeszcze nigdy nie było tak łatwe, a w Sieci niekiedy bywa naprawdę niebezpiecznie. Kto kogo złowi, złota rybka rekina czy odwrotnie? Jest jeszcze Tajemnicza Kobieta, która nie ma w życiu już nic do stracenia i oczywiście jest również ten trzeci: najsłynniejszy w kraju detektyw, który może i umie wszystko. 
Na pozór to wydaje się proste… Zalogować się na portal randkowy, by stworzyć swoje nowe „ja”. Każde kłamstwo jest dozwolone. Bo w Internecie każdy może być blondynką; nawet blondynka. Czarek staje w szranki z Zygmuntem o względy idealnej Cindi, wielbicielki tańca na rurze, której zdjęcia znajdują w Internecie. Wszystkie chwyty są dozwolone. Na ile byłbyś w stanie zaryzykować, jeśli stawką jest szczęśliwa przyszłość?
Samotność, pragnienie miłości i poczucia bezpieczeństwa kontra dwojakość ludzkiej natury. Która część osobowości wygra? Kim jesteśmy i dlaczego wolimy udawać kogoś innego, zamiast się rzeczywiście zmienić? Kto będzie bardziej wyrafinowany: ofiara czy oszust? Odwieczna walka dobra ze złem okraszona poczuciem humoru i doskonałym kunsztem aktorskim.

Trailer:

Scenariusz Agnieszka Szygenda
Reżyseria: Aleksandra Nieśpielak, Dariusz Taraszkiewicz
Obsada: Małgorzata Lewińska, Artur Dziurman, Mikołaj Krawczyk, Michał Pietrzak
Producent: Leszek Kwiatkowski
Kostiumy i scenografia: Małgorzata Filipak-Kwiatkowska
Reżyseria dźwięku i światła: Mariusz Telicki

 
Zapraszamy serdecznie na komedię improwizowaną „Wiosna na PIĘTERKU!”

Aktorzy Wrocławskiego Teatru Improwizacji „Pięterko” zagrają komediowy spektakl improwizacyjny według sugestii publiczności. Teatr tworzy niezapomniane, jedyne w swoim rodzaju przedstawienia, charakteryzujące się dużym poczuciem humoru, sporą wyjątkowością oraz tym, że nigdy się nie powtarzają!

Niemożliwe? A jednak!

Każdy występ, to podróż w nieznane, nie tylko dla widzów, ale także i dla aktorów. Bez scenariusza, bez wyuczonych na pamięć kwestii, za to z otwartymi umysłami i sporym dystansem do samych siebie, grają z Wami i dla Was!

Dziś gra kto!? PIĘ-TER-KO!

W piątek 26 kwietnia 2024 zapraszamy do sali kameralnej Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach.

Bilet: 20 zł

Kup tutaj: https://jel.systembiletowy.pl/index.php/repertoire.html?id=93  

Nie pożałujesz :] 

 

Już 13 kwietnia o godz. 18:00 w Jelczu-Laskowicach usłyszymy Krzysztofa Cugowskiego w wyjątkowym jubileuszu 55 lat na scenie.

Krzysztof Cugowski, legendarny rockaman, współtwórca Budki Suflera, spełniony muzyk solowy.  Właśnie rozpoczął jeden z najważniejszych okresów w swojej scenicznej drodze. Przed nim jubileuszowy rok, pełen koncertów i muzycznych wydarzeń, którym uczci 55 – lecie swojej kariery artystycznej. Planuje również wydanie premierowej płyty w towarzystwie doskonałych muzyków z Zespołu Mistrzów.

Krzysztof Cugowski rozpoczął swoją artystyczną drogę w 1969 roku w Lublinie zakładając z Januszem Pędziszem i Krzysztofem Brozi zespół Budka Suflera. – Mieliśmy głowy pełne marzeń, nie planowaliśmy świetlanej przyszłości, chcieliśmy tylko grać – wspomina Krzysztof Cugowski.

Z czasem z młodzieńczych marzeń wyrósł zespół, który porządnie „namieszał” na rockowej scenie. Po zakończeniu działalności legendarnej grupy w 2014 roku, artysta ani na chwilę nie zszedł ze sceny. Rozpoczął, nową drogę, początkowo ze swoimi synami Piotrem i Wojciechem tworząc projekt Cugowscy. Wspólne, rodzinne przedsięwzięcie zostało przypieczętowane dwoma albumami i złotą płytą.
Od 2017 roku artysta podbija polskie sceny w towarzystwie niezwykłego Zespołu Mistrzów, złożonego z najwyższej klasy instrumentalistów. Na gitarze gra Jacek Królik, na perkusji Cezary Konrad, na basie Robert Kubiszyn oraz Tomasz Kałwak na instrumentach klawiszowych. Mają za sobą setki wspólnych koncertów na polskich i zagranicznych scenach. – Rozumiemy się bez słów. Odbieramy na tych samych muzycznych falach i cieszymy się z każdego wspólnego koncertu – mówi Krzysztof Cugowski.

W tym roku rusza z Zespołem Mistrzów w trasę 55 – lecia, na której znajdzie się kilkadziesiąt koncertów we wszystkich większych polskich miastach. Koncerty będą podróżą przez dekady z przystankami na wielkie hity i przeboje, które przez wszystkie lata grały w duszy Krzysztofa Cugowskiego.

Współpraca z Zespołem Mistrzów jeszcze w tym roku zostanie również przypieczętowana płytą z premierowymi utworami. – Nie wyobrażaliśmy sobie, żeby mogło być inaczej. Cieszę się, że płyta zostanie wydana właśnie w tym roku i otworzy nasz kolejny wspólny rozdział – dodaje Artysta.