Serdecznie zapraszamy na warsztaty tworzenia pisanek wielkanocnych pod okiem twórcy wzoru dolnośląskiego, Ryszarda Glegoły. To uznany artysta, który tworzy nie tylko piękne pisanki czy kraszanki, ale także zdobi przedmioty codziennego użytku. Część jego wspaniałej kolekcji zostanie zaprezentowana podczas spotkania autorskiego, 18 marca, o godz.17.00 w sali kameralnej MGCK. Wstęp WOLNY.

Następnie, o godzinie 18.00, odbędą się warsztaty tworzenia pisanek, na które obowiązują wejściówki. Koszt warsztatów to 20 zł. Bilety do nabycia poprzez stronę: mgck-jl.pl/bilety lub w sekretariacie MGCK.

Zapraszamy na spektakl komediowy „Sposób na blondynkę” Krakowskiej Fundacji Teatralnej. 

Portal randkowy to czasem jedyna możliwość, żeby zmienić swoje życie. Na lepsze lub na gorsze, bo zarówno w realnym życiu jak w Internecie – kiedy się gra, można albo wszystko wygrać, albo przegrać. Małżeństwo Normy i Czarka trwa wyłącznie z powodu wspólnych kredytów. Pewnego dnia, przy ich barze, ktoś przebija opony w nowym Ferrari majętnego Zygmunta, który jedzie do swojej posesji w Oazie dla Milionerów. Zygmunt nie lubi ludzi i niewiele o nich wie, za to Czarek, jako wytrawny podrywacz, wie o innych wszystko. Kto na kogo czyha?
Oszustwo romantyczne jeszcze nigdy nie było tak łatwe, a w Sieci niekiedy bywa naprawdę niebezpiecznie. Kto kogo złowi, złota rybka rekina czy odwrotnie? Jest jeszcze Tajemnicza Kobieta, która nie ma w życiu już nic do stracenia i oczywiście jest również ten trzeci: najsłynniejszy w kraju detektyw, który może i umie wszystko. 
Na pozór to wydaje się proste… Zalogować się na portal randkowy, by stworzyć swoje nowe „ja”. Każde kłamstwo jest dozwolone. Bo w Internecie każdy może być blondynką; nawet blondynka. Czarek staje w szranki z Zygmuntem o względy idealnej Cindi, wielbicielki tańca na rurze, której zdjęcia znajdują w Internecie. Wszystkie chwyty są dozwolone. Na ile byłbyś w stanie zaryzykować, jeśli stawką jest szczęśliwa przyszłość?
Samotność, pragnienie miłości i poczucia bezpieczeństwa kontra dwojakość ludzkiej natury. Która część osobowości wygra? Kim jesteśmy i dlaczego wolimy udawać kogoś innego, zamiast się rzeczywiście zmienić? Kto będzie bardziej wyrafinowany: ofiara czy oszust? Odwieczna walka dobra ze złem okraszona poczuciem humoru i doskonałym kunsztem aktorskim.

Trailer:

Scenariusz Agnieszka Szygenda
Reżyseria: Aleksandra Nieśpielak, Dariusz Taraszkiewicz
Obsada: Małgorzata Lewińska, Artur Dziurman, Mikołaj Krawczyk, Michał Pietrzak
Producent: Leszek Kwiatkowski
Kostiumy i scenografia: Małgorzata Filipak-Kwiatkowska
Reżyseria dźwięku i światła: Mariusz Telicki

Już 13 kwietnia o godz. 18:00 w Jelczu-Laskowicach usłyszymy Krzysztofa Cugowskiego w wyjątkowym jubileuszu 55 lat na scenie.

Krzysztof Cugowski, legendarny rockaman, współtwórca Budki Suflera, spełniony muzyk solowy.  Właśnie rozpoczął jeden z najważniejszych okresów w swojej scenicznej drodze. Przed nim jubileuszowy rok, pełen koncertów i muzycznych wydarzeń, którym uczci 55 – lecie swojej kariery artystycznej. Planuje również wydanie premierowej płyty w towarzystwie doskonałych muzyków z Zespołu Mistrzów.

Krzysztof Cugowski rozpoczął swoją artystyczną drogę w 1969 roku w Lublinie zakładając z Januszem Pędziszem i Krzysztofem Brozi zespół Budka Suflera. – Mieliśmy głowy pełne marzeń, nie planowaliśmy świetlanej przyszłości, chcieliśmy tylko grać – wspomina Krzysztof Cugowski.

Z czasem z młodzieńczych marzeń wyrósł zespół, który porządnie „namieszał” na rockowej scenie. Po zakończeniu działalności legendarnej grupy w 2014 roku, artysta ani na chwilę nie zszedł ze sceny. Rozpoczął, nową drogę, początkowo ze swoimi synami Piotrem i Wojciechem tworząc projekt Cugowscy. Wspólne, rodzinne przedsięwzięcie zostało przypieczętowane dwoma albumami i złotą płytą.
Od 2017 roku artysta podbija polskie sceny w towarzystwie niezwykłego Zespołu Mistrzów, złożonego złożony z najwyższej klasy instrumentalistów. Na gitarze gra Jacek Królik, na perkusji Cezary Konrad, na basie Robert Kubiszyn oraz Tomasz Kałwak na instrumentach klawiszowych. Mają za sobą setki wspólnych koncertów na polskich i zagranicznych scenach. – Rozumiemy się bez słów. Odbieramy na tych samych muzycznych falach i cieszymy się z każdego wspólnego koncertu – mówi Krzysztof Cugowski.

W tym roku rusza z Zespołem Mistrzów w trasę 55 – lecia, na której znajdzie się kilkadziesiąt koncertów we wszystkich większych polskich miastach. Koncerty będą podróżą przez dekady z przystankami na wielkie hity i przeboje, które przez wszystkie lata grały w duszy Krzysztofa Cugowskiego.

Współpraca z Zespołem Mistrzów jeszcze w tym roku zostanie również przypieczętowana płytą z premierowymi utworami. – Nie wyobrażaliśmy sobie, żeby mogło być inaczej. Cieszę się, że płyta zostanie wydana właśnie w tym roku i otworzy nasz kolejny wspólny rozdział – dodaje Artysta.

 

 

„Ja w relacji sama ze sobą”  warsztat motywacyjny z Kamilą Chowaniak-Wójcik

Jaką kobietą jestem sama ze sobą?

Jaką chciałabym być? 

Co warto byłoby zrobić?

Joga Śmiechu to metoda budzenia radości niezależnej od czynników zewnętrznych. Bez opowiadania dowcipów, bez oglądania komedii, bez poczucia, że żeby się dobrze bawić potrzebne są substancje podkręcające nasze doznania. Praktykowana w ponad 70 krajach świata przynosi świetne efekty w rozwijaniu poczucia wewnętrznego szczęścia.
Śmiech buduje nie tylko wewnętrzną radość , pomaga w zdrowieniu w subtelny i bardzo przyjemny sposób wytwarzając hormony szczęścia, powodując dotlenienie organizmu, uśmierza ból, pozwala nam wykonać „bezstresowy” trening wszystkich mięśni poprzez ruch ciała i zabawne ćwiczenia oraz ruch przepony i masaż organów wewnętrznych. Kontakt z drugim człowiekiem pozwala wyjść ze skorupki, przełamać lody, rozmawiać. Gelotologia, czyli dziedzina badań nad śmiechem udowodniła jego pozytywny wpływ na zdrowie, zarówno na umysł, jak i ciało oraz zachowania społeczne.  
Joga śmiechu to niesamowita ścieżka docierania do emocji, do budzenia swojej mocy i swojej prawdy oraz puszczania blokad, które nie pozwalają ruszyć z miejsca. Lekkość bycia, lekkość działania, łatwiejsze radzenie sobie z trudnościami dnia codziennego i świetna zabawa.
 
Nie potrzeba do ćwiczeń nic, poza wygodnym ubraniem i butelką wody. Nie potrzeba też dobrego nastroju, ani łatwości śmiania się. Tego wszystkiego można się nauczyć lub rozbudzić. Jedynie czego potrzebujesz, to zostawić na chwilę kontrolę za drzwiami i dobrze się bawić.

 

Katarzyna Kucharska – jest instruktorką jogi śmiechu, trenerką oddechu po szkole Prana Visions Rani Spets Edgren, terapeutką ciała, bodyworkerką, masażystką, czyli pracuję z ludźmi poprzez ciało, oddech, ruch i dotyk, oraz metodą clean coachingu, prowadzę warsztaty, trzymam kobiece i mieszane kręgi. Stworzyłam Akademię Przyjemności, przyjazne, kameralne miejsce na mapie Wrocławia. Uwielbiam głębokie rozmowy, książki, jestem ambasadorką przyjemności, w wieloletnim, kochającym związku, mamą dwóch córek. 

Podczas warsztatu ze stylistką Kariną Mrozicką porozmawiamy o blokujących nas przekonaniach, o swoich relacjach z ubraniami i o tym jak je poprawić, tak aby, pośród wszystkich społecznych wymagań i pełnych sprzeczności trendów, czuć się piękną i mieć przyjemność z ubierania się.