Koncert  Mikser i DJ Gram, KuBala – „Freestyle dla Marty Zakowicz”

6 marca 2021

godz. 17:00, sala kameralna MGCK

Mikser – postać nietuzinkowa, artysta o niesamowitych umiejętnościach scenicznych. Kontakt z publicznością przychodzi mu tak naturalnie, że można odnieść wrażenie, jak gdyby jego koncerty były wyreżyserowane. Lekkość, z jaką Mikser tworzy teksty na poczekaniu, jest wręcz niepojęta. Wystarczy kilka haseł rzuconych przez publikę, by za chwilę usłyszeć ze sceny utwór stworzony na podstawie tych słów. Mikser od lat jest ambasadorem Cała Polska Czyta Dzieciom, prowadzi zajęcia dla ludzi uzależnionych od narkotyków, ludzi, którzy doświadczyli przemocy psychicznej lub fizycznej. Jest współtwórcą programu#niebądźbezwartościowy i bierze udział w wielu koncertach i wydarzeniach promujących pomoc drugiemu człowiekowi.

Wstęp = datek do puszki

 

Sonia Bohosiewicz „10 sekretów Marilyn Monroe”

Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach zaprasza na koncert Soni Bohosiewicz z kwartetem muzycznym, który odbędzie się w niedzielę 7 marca 2021 o godz. 18:00 w sali kameralnej MGCK. Sekrety wielkiej gwiazdy będą opowiedziane i wyśpiewane przez znaną polską aktorkę, artystkę kabaretową i piosenkarkę. To Sonia Bohosiewicz i Marilyn Monroe, jakich jeszcze nie znacie…

W repertuarze znajdą się utwory Marilyn Monroe, Elli Fitzgerald czy Franka Sinatry, w tym piosenki znane publiczności z filmu Janusza Majewskiego „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”, m.in. „I wanna be loved by you”, „On the Sunny Side of the Street”, „New York, New York”, „I’ve got you under my skin” czy „I’m beginning to see the light”. Soni towarzyszyć będzie zespół w składzie: Fabian Włodarek – fortepian, Michał Walczak – gitara, Piotr Górka – kontrabas, Frank Parker – perkusja

Sonia Bohosiewicz – kobieta z temperamentem i tajemniczym blaskiem w oku. Jej rola filmowa w „Excentrykach” (związana właśnie ze śpiewaniem) zdobyła uznanie czołówki polskich jazzmanów. Podczas koncertu będzie można usłyszeć m.in. tytułowy utwór: „On the Sunny Side of the Street”. Z okazji swoich urodzin Sonia zaprezentowała singiel „My Heart Belongs To Daddy” promujący album „10 sekretów MM”, który ukaże się nakładem Wydawnictwa Agora 08.03.2021.

Sonia Bohosiewicz o płycie:
„Kiedy rozpoczęłam swoją filmową przygodę na planie filmu Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy w reż. Janusza Majewskiego, spotkałam się z jazzem oraz z panem Wojciechem Karolakiem. Od tego czasu nie myślałam o niczym innym tylko jak śpiewać jazz i znowu spotkać pana Wojtka. Marzenie o śpiewaniu jazzu połączyło się w czasie z fascynacją Marilyn Monroe, aktorką, kobietą, ikoną (…). Spod perfekcyjnie umalowanych czerwonych ust, falującej od podmuchu metra sukienki, kokieteryjnie przytrzymywanej na udach, spod seksownie zmrużonych powiek ukazał mi się obraz kobiety niezwykle silnej, niezależnej a jednocześnie skrzywdzonej i samotnej. I tak powstał mój własny koncert, który zatytułowałam 10 sekretów Marilyn Monroe. Zagrałam już w całej Polsce co najmniej sto razy. Album był konsekwencją koncertów i znowu mogłam – na moje szczęście – spotkać się z panem Wojciechem, który gościnnie wystąpił na płycie. Premierę singla zaplanowaliśmy na 9. grudnia – w moje urodziny, premierę płyty na 8. marca – w Dzień Kobiet. W pierwszym przypadku to prezent dla mnie, w drugim dla wszystkich, którzy kochają jazz, Marilyn Monroe i pana Wojciecha Karolaka.”

Wejściówki można pobrać na stronie www.mgck-jl.pl/bilety. Ilość miejsc ograniczona. Koncert będzie transmitowany także na kanale www.facebook.com/mgckJL.