21 stycznia 2022 | Kolędy Pospieszalskich | Kościół pw. M.M. Kolbego

Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu rodziny Pospieszalskich. Już 21.01.2022r. w kościele pw. M.M. Kolbego w Jelczu-Laskowicach o godz. 19:00 wspólnie odśpiewamy najpiękniejsze polskie kolędy. 
 
Rodzinny zespół Pospieszalskich zadebiutował dokładnie 25 lat temu, podczas telewizyjnego nagrania świątecznego koncertu dla TVP. 
Dziś bracia nadal kolędują w otoczeniu dorosłych dzieci – wszechstronnie wykształconych muzyków, absolwentów polskich i zagranicznych konserwatoriów. 
To jedyna taka orkiestra złożona z członków najbliższej rodziny, 15 artystów noszących to samo nazwisko. Z biegiem lat, drugie pokolenie, (co widać na scenie) przejmuje inicjatywę, a w ślad za nimi estradę szturmuje kolejna generacja – ekipa wnuków, 2/3/4 latków. 
Większość z muzycznego klanu opanowała grę na kilku instrumentach, umożliwia to różnorodne aranżacje i spektakularne zmiany na scenie, od brzmień klasycznych – (fortepian, smyczki, instr dęte drewniane) do monumentalnych big bandowych opracowań, wzbogaconych nowoczesną elektroniką. W programie pojawiają się też utwory utrzymane w nurcie rekonstrukcji muzyki źródeł. Mazurkowe, ludowe stylizacje, zestawione są z wplecionymi w kolędy mazurkami Fryderyka Chopina i Karola Szymanowskiego. Jest taniec, chór a’capella i wirtuozerskie popisy solistów.
 

Zobacz także: