Gitara – 10+

Muzyka to nie tylko dźwięki, lecz magiczny świat, gdzie jedyną granicą jest ludzka wyobraźnia. Gitara to niezwykły oraz łatwy do opanowania instrument. Naukę gry można rozpocząć w każdym wieku, a pierwsze efekty widać już po pierwszych dniach ćwiczeń. W praktyce wystarczy poświęcić jej tylko godzinę dziennie, aby po krótkim czasie zagrać pierwsze piosenki. Oczywiście gra na poziomie mistrzowskim wymaga większego nakładu pracy, jednak najważniejsze żeby sprawiało nam to ogromną frajdę.

Zajęcia odbywają się w trybie indywidualnym lub w niewielkich grupach, co daje szansę odpowiedniego doboru repertuaru i możliwość dostosowania poziomu nauczania dla każdego uczestnika oddzielnie.

Poziom podstawowy obejmuje takie zagadnienia jak: strojenie, obsługa instrumentu, prawidłowy układ aparatu, dźwięki na gryfie, proste podziały rytmiczne, akordy podstawowe, a wszystko w oparciu o proste przykłady muzyczne bluesowo-rockowo-popowe.

Poziom zaawansowany to nauka akordów z septymą, progresji akordowych, improwizacji z uwzględnieniem skali różnego typu, próba aranżacji i komponowania własnych utworów. Nauka obejmuje grę popularnych standardów muzyki jazzowej i rozrywkowej.

Zajęcia odbywają się od października 2023 do maja 2024. 

Piotr Kaluta - Instruktor

Piotr Kaluta – gitarzysta , muzyk sesyjny, kompozytor, aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w Instytucie Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Wspólnie z zespołem The Positive nagrał album pt.”The Positive”(2011 wyd. LUNA) gościnnie Natalia Kukulska, Urszula Dudziak, oraz Frenchy-raper z Kongo oraz wygrał Grand Prix Karpathia 2008.

Współpracuje także z Big Bandem The Film Harmony Orchestra Marcina Mirowskiego i z Teatrem Polskim (spektakl „Smycz” Bartosza Porczyka), kabaretem Neonówka, Girls on Fire, w przeszłości także z Teatrem Ruchu Ocelot Fundation (Niemcy, Holandia), i Kasiuk & The Funky Horns– „Tribute to The Tower of Power” (Piotr Baron, Brownman USA ). Uczestniczył w licznych festiwalach, m.in. Jazz nad Odrą, Opole, Top Trendy, Carpatia Festiwal, Przegląd Piosenki Aktorskiej. Z zespołem SHATA Qs wygrał VI edycję programu MUST BE THE MUSIC i III Edycję Festiwalu EMERGENZA Polska. Owocem współpracy była także płyta SHATA Qs MR. MANKIND. Ponadto uczestniczył w nagraniu solowej płyty Mateusza Krautwursta „Gdzieś pomiędzy”.

Od wielu lat zajmuje się również działalnością pedagogiczną z zakresu gitarowego rzemiosła, a od 2009 r. prowadzi zajęcia z gitary w jelczańskim Centrum Kultury.

Zapisz się na zajęcia

Koszt warsztatów: 110 zł/ miesiąc

TERMIN zajęć: wtorki lub czwartki- zajęcia indywidualne, dzieci 10+, sala 123

Regulamin Pobierz