01 – 02 maja 2022 | Dni Jelcza-Laskowic 2022 | plac przy ul. Basenowej | tereny przy Urzędzie Miasta i Gminy

Dni Jelcza-Laskowic to wydarzenie, które od wielu lat cieszy niesłabnącym zainteresowaniem. Corocznie mieszkańcy oczekują na kolejne obchody jubileuszu nadania praw miejskich. Wspólne świętowanie integruje, buduje tożsamość, poczucie wspólnoty i umacnia więzi społeczne. Od wielu lat nasza scena muzyczna gościła największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. W 2022 roku Jelcz-Laskowice obchodzą 35-lecie powstania miasta. Wydarzenie jest wyjątkowe i długo oczekiwane, ponieważ z uwagi na panującą pandemię wirusa Covid-19 przez 2 lata mieszkańcy nie mieli możliwości wspólnego gromadzenia się, by razem świętować. Dni Jelcza-Laskowic to okazja do doskonałej zabawy, która gromadzi każdorazowo kilka tysięcy widzów w każdym wieku zarówno mieszkańców miasta, pobliskich miejscowości, ale także zainteresowanych, którzy przyjeżdżają na jelczańską majówkę kilkaset kilometrów.

 

Tegoroczne obchody Dni Miasta Jelcz-Laskowice będą trwały dwa dni. KULTowa majówka rozpocznie się 1 maja i tego dnia będą królowały koncerty, natomiast drugiego, który będzie happeningowy, zachęcamy mieszkańców miasta do współtworzenia tego dnia i pozostawienia pamiątek dla przyszłych pokoleń.

 

1 maja – tereny zielone za siedzibą Centrum Kultury, przy ul. Basenowej

godz. 17:00 – Coolbaba,

godz. 19:00 – Dawid Kwiatkowski,

godz. 21:00 – Kult

 

2 maja – tereny przy Urzędzie Miasta i Gminy przy ul. Witosa

godz. 16:00 – 35-latkowie w 35-letnim mieście – spotkanie i wspólne pamiątkowe zdjęcie,

godz. 16:30 – Kapsuła Czasu – uroczyste umieszczenie wszystkich pamiątek w tubie, zamknięcie Kapsuły Czasu i złożenie jej w pałacowej wieży

godz. 17:00 – Jelczańskie Tango – warsztaty i wspólny taniec mieszkańców miasta przy dźwiękach Jelczańskiego Tanga napisanego 50 lat temu.

 

Kim są tegoroczni artyści, którzy zagrają na terenach zielonych przy ul. Basenowej?

Artyści, którzy na stałe goszczą w rozgłośniach radiowych i są na czele najczęściej odtwarzanych utworów na platformie You Tube.

„Coolбаба” – to zespół grający szerokopojętą muzykę rockową, którego założycielem i liderem jest Oksana Terefenko – wokalistka i aktorka, która na swoim koncie ma niezliczoną ilość występów na scenach festiwalowych i konkursowych. Jej charyzmatyczny głos i pełna ekspresji prezencja uzupełniana jest przez młodych ale doświadczonych już muzyków, którzy udzielając się w wielu innych zespołach odnosili sukcesy, a obecnie tworzą dynamiczny skład osobowości o różnym pochodzeniu etnicznym i zgoła odmiennych gustach muzycznych. Ta wybuchowa mieszanka zaowocowała debiutancką płytą o tytule Coolal6um, która wydana własnym nakładem światło dzienne ujrzała w 2018 roku. Teksty utworów pisane są w językach ukraińskim, łemkowskim i polskim, z których niektóre opierają się na poezji.

Dawid Kwiatkowski  – jego piosenki są obecne w niemal każdej stacji radiowej, płyty sprzedają się jak świeże bułeczki, a na koncertach bawią się tłumy nastolatków. Wokalista, kompozytor, idol nastolatek, jeden z najpopularniejszych artystów młodego pokolenia. Przy tym jest niezwykle pracowity i utalentowany! Czego chcieć więcej? Dawid Kwiatkowski to także jeden z najbardziej aktywnych i wpływowych użytkowników mediów społecznościowych, jego profile śledzi około 1,5 miliona fanów.

Singiel „Bez Ciebie” ma już status platynowego i z tym utworem Dawid Kwiatkowski zdobył Bursztynowego Słowika podczas Festiwalu w Sopocie. „Proste” znalazło się na pierwszymi miejscu najczęściej granych utworów w rozgłośniach radiowych. Album zatytułowany Dawid Kwiatkowski to nowy rozdział w muzycznej ewolucji artysty, który powraca z nową energią, dojrzałością i siłą.

Dawid Kwiatkowski jest również autorem tekstów i laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego i europejskiego wykonawcy. Artysta wykonuje piosenki z gatunku pop.

Można powiedzieć, ze niemalże wszystko, czego się dotknie zamienia w sukces.

W lipcu 2013 roku Kwiatkowski wydał debiutancki singiel „Biegnijmy”, a następnie piosenkę „Na zawsze”. W październiku tego samego roku został laureatem dwóch nagród w kategoriach: „Modny Debiut ESKA.pl” oraz „Odkrycie roku” na gali „Glam Awards 2013”.

Dawid Kwiatkowski w 2014 roku wziął udział w tanecznym show Polsatu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Tańcząc w parze z Janją Lesar zajął 3. miejsce. Artysta był również jurorem w programach: „SuperDzieciak” (2015) oraz „The Voice Kids” (od 2018).

KULT – to ikona polskiego rocka na czele z charyzmatycznym wokalistą, Kazikiem Staszewskim. Kultu ani Kazika Staszewskiego nie trzeba nikomu przedstawiać. Zespół obecny na polskiej scenie od 40 lat stał się – bezsprzecznie – kultowy. Mocne teksty, energia i niepowtarzalne, charakterystyczne dla Kultu połączenie gitar, trąb i klawiszy, czynią ich jedną z najbardziej rozpoznawalnych rodzimych grup. Na swoim koncie mają pokaźną dyskografię, uznanie krytyków i rzeszy fanów. Od początku istnienia w swoich utworach poruszają najistotniejsze tematy i bez pardonu obnażają prawdę, gorzko patrząc na rzeczywistość, w której przyszło nam żyć.

W 2010 roku Kult dał w warszawskim Och-Teatrze akustyczny koncert nagrywany dla polskiego oddziału MTV. Jeszcze w tym samym roku koncert ten ukazał się jako „MTV Unplugged” w kilku formatach (podwójnego kompaktu, podwójnego kompaktu z dołączonym DVD, DVD, blu-ray, a rok później również potrójnego winyla) i stał się jedną z najpopularniejszych płyt w Polsce sprzedając się w ciągu najbliższych miesięcy w nakładzie ponad dwustu tysięcy egzemplarzy i otrzymując status „diamentowej płyty”.

 

Dni Jelcza-Laskowic wspierają lokalni przedsiębiorcy i instytucje.

 

Bank Spółdzielczy w Oławie, oddział w Jelczu-Laskowicach

Cukiernia Tortissima

 

Dyka Sp. z o.o.

 

Jelcz Sp. z o.o.

 

Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Jelczu-Laskowicach

 

Zobacz także: