Zlot Food Trucków w Jelczu-Laskowicach

Już 28 kwietnia rozpocznie się pierwszy dwudniowy zlot food truck’ów w Jelczu-Laskowicach. Na placu przy Centrum Sportu i Rekreacji pojawi się 20 najlepszych i specjalnie wyselekcjonowanych pełnych jedzenia trucków! I Zlot Food Trucków to nie tylko pyszne potrawy…. W myśl nazwy wydarzenia „Kulturalnie i kulinarnie przez świat” na uczestników czekać będą również niespodzianki koncertowe. Gwiazdą pierwszego wieczoru będzie niepowtarzalny Jose Torres & Havana Dreams. Pełen ciepła i kubańskich rytmów koncert połączony z pokazem i nauką salsy przeniesie wszystkich na ciepłe ulice Hawany. Tego dnia na scenie pojawi się również zespół Country – „Kefiry” oraz Teatr Wędrowny Małe Mi ze spektaklem dla dzieci „Alibaba i czterech rozbójników”. Drugiego dnia królować będą instrumenty dęte. Muzycznie przez świat przeprowadzą nas J-L Big-Band oraz orkiestry dęte.

28 kwietnia 2018:
16:00 – pokaz dla dzieci
18:00 – koncert zespołu „Kefiry”
20:00 – Koncert „Jose Torres & Havana Dreams”

29 kwietnia 2018:
16:30 – koncert orkiestry dętej z Oławy
18:00 – koncert orkiestry dęta z Gudensbergu
19:30 – koncert Big-Band Jelcz-Laskowice

Jose Torres – artysta pochodzący z Kuby, wirtuoz instrumentów perkusyjnych od wielu lat zamieszkały na stałe w Polsce. Założyciel pierwszej w Polsce orkiestry salsowej „Jose Torres y Salsa Tropical”. Występując od ponad 25 lat na polskiej scenie muzycznej współpracował z wieloma gwiazdami estrady m.in. Marylą Rodowicz, Kayah, Ewą Bem, Urszulą, Maanam-em, Ryszardem Rynkowskim, Stanisławem Soyką, Grzegorzem Ciechowskim, Raz Dwa Trzy, Mietkiem Szcześniakiem, Blue Cafe i wieloma innymi. Koncertował i nagrywał również z czołówką muzyków jazzowych: Tomaszem Stańko, Wojciechem Karolakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Jarosławem Śmietaną, Leszkiem Możdżerem. Brał udział w ponad pięćdziesięciu nagraniach płytowych polskich wykonawców a także w nagraniach muzyki filmowej m.in. „Krew i wino” z Jackiem Nicholsonem, „Bandyta”, „Prawo ojca”. Od ponad 25 lat zajmuje pierwsze miejsce w ankiecie na najpopularniejszego muzyka roku w kategorii „instrumenty perkusyjne”, którą corocznie organizuje najstarsze i najbardziej renomowane czasopismo muzyczne „Jazz Forum”.

Havana Dreams to pierwszy na polskiej scenie muzycznej zespół, specjalizujący się zarówno w tradycjonalnej muzyce kubańskiej jak również i w nowym stylu młodego pokolenia – Timbie. W szeregach zespołu występuje wiele wspaniałych muzyków pochodzących z Kuby i Polski. Podobne składy i brzmienia można posłuchać na ulicach Hawany gdzie oczarowują wszystkich odwiedzających wyspę. Muzyka, która ma w sobie wiele emocji – radość i energetyka połączona z nostalgią.

Zespół Kefiry powstał jesienią 2011 roku we Wrocławiu. Założycielami grupy byli Maks Ambroziak(gitara akustyczna, wokal) i Tomek Burzyński (perkusja). W ich głowach jednocześnie zrodził się pomysł, aby znane i powszechnie lubiane piosenki (tzw „klasyki”) przearanżować na styl rodem z Dzikiego Zachodu i grać z wykopem ku uciesze gawiedzi. Do składu dołączyli wówczas Kuba Skupiński i Robert Borowski. W tym składzie Kefiry zajęły drugie miejsce w konkursie telewizji KampusTV Reccover, aranżując „Dni których nie znamy” Marka Grechuty w stylu country-bluegrass. Po konkursie, członkowie zespołu rozjechali się w różne strony i słuch po Kefirach zaginął… Jednak powrócili. W nowym składzie, z autorskim materiałem, postanowili na poważnie zająć się „zabawą w kowbojów”.  Kefiry nie boją się sięgać po takie utwory jak „Takie tango”, „Czerwony jak cegła”, „Jolka, Jolka…” „Dni, których nie znamy”, czy „Autobiografia”, by pokazać światu ich countrowe oblicze. Do tych znanych i powszechnie lubianych przebojów zespół postanowił dorzucić swoje autorskie kompozycje i teksty, czyniąc z nich obecnie priorytet w swoich działaniach. Obecny skład zespołu Kefiry to: Maksymilian „Szeryf” Ambroziak – gitara akustyczna, wokal, Tomasz „Burza” Burzyński – perkusja, Henryk „Clapton” Borsiak – gitara elektryczna, Piotr „Chrapczens” Chrapusta – gitara basowa, Jadwiga „Pani Szeryf” Tomczyńska – wokal. I tak czterech wspaniałych i jedna wspaniała, wspólnie przemierza prerie krajowych scen i klubów muzycznych. Uzbrojeni nie w colty, ale w gitary, zabierają słuchaczy na Dziki Zachód, z każdego koncertu robiąc istne RODEO!

Małe Mi to wierny tradycji wędrownych opowiadaczy Autorski Teatr Lalek. Teatr Sławy Tarkowskiej, absolwentki Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej, dyplomowanej bajkoterapeutki. Profesjonalny, uważny i otwarty na potrzeby młodych widzów oraz ich opiekunów, bawi i uczy. W spektaklach prezentuje różne formy animacji, żywego planu oraz piękną, bogatą scenografię. Wykorzystuje sztukę opowiadania, ruch sceniczny i muzykę graną oraz śpiewaną na żywo. Współpracuje z wybitnymi artystami sztuk wszelakich. Realizuje projekty społeczno-kulturalne. Sprawdza się na profesjonalnych scenach, w plenerach i miniaturowych salkach najdalszych zakamarków kraju.

Zdjęcie użytkownika Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach.

J-L Big-Band od 2011 roku prowadzi swoją działalność przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach. Zespół liczy 18 osób, band leaderem i aranżerem jest Adrian Grodzicki. Materiał koncertowy J-L Big Bandu to powrót do wspaniałych brzmień big bandów z lat 50 i 60-tych jak i współczesnych. Na repertuar składają się utwory swingowe, jazzowe, popowe, latynoamerykańskie i rozrywkowe.

My zapraszamy Was! A Wy zaproście swoich znajomych!

ORGANIZATORZY:

Portal OLAWA24.pl

Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice

Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Jelczu Laskowicach

Food Truckersi

Zobacz także: