XV Konkurs plastyczno-fotograficzny „Nasza okolica”

Zapraszamy do udziału w XV edycji konkursu plastyczno-fotograficznego „Nasza okolica”. Celem konkursu jest m.in. aktywizowanie osób uzdolnionych artystycznie, poszukiwanie nowych form i środków wyrazu artystycznego, doskonalenie technik plastycznych i fotograficznych, a także umożliwienie osobom biorącym udział w konkursie prezentacji prac podczas wystawy.

Tegoroczną tematykę konkursu, „Nasza okolica w kolorach wolności”, obrano w związku z 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, a także do dorosłych amatorów. Uczestnik konkursu może dostarczyć maksymalnie do pięciu prac w formacie A3. Technika  prac plastycznych jest dowolna. Prace można składać do 18 maja 2018 r. w kilku miejscach: Klubie Opty przy ul. Techników 12 w Jelczu-Laskowicach, w Urzędzie Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice, ul. Witosa 24 (pokój 18), w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury, ul. Oławska 46 (pokój 21).

Wernisaż wystawy odbędzie się 25.05.2018 w holu Centrum Sportu i Rekreacji. Dla uczestników konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody, m.in. książki, wyjazd do Centrum Historii „Zajezdnia” we Wrocławiu, wycieczka „Szlakiem wrocławskich murali”, zwiedzanie sal warsztatowych Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, a także udział w warsztatach edukacyjno-artystycznych zakończonych powstaniem muralu w Jelczu-Laskowicach! Konkurs jest formą rekrutacji młodzieży do projektu „Murale Polskiej Niepodległości”.

Organizatorem konkursu jest Urząd Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice, Klub Środowiskowy „OPTY” oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach. Więcej informacji udziela Maria Zagórska, tel. 697-907-113.

REGULAMIN KONKURSU DO POBRANIA TUTAJ

Zobacz także: