Wystawa plenerowa „Murale Polskiej Niepodległości”

 

Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach we współpracy z Narodowym Centrum Kultury, jest organizatorem wystawy plenerowej pt. „Murale Polskiej Niepodległości“, przedstawiającej wizerunki dziesięciu murali, które powstały w całej Polsce z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Pobyt wystawy w Jelczu-Laskowicach jest zaplanowany w dniach 01 – 21 października 2019. Wystawa będzie zamontowana na placu przed Centrum Sportu i Rekreacji. Będą jej towarzyszyć działania edukacyjne pt. „Lunapark historyczny. Ojcowie niepodległości”, skierowane do młodzieży szkolnej (liczba miejsc ograniczona). 

Poprzez działania animacyjne chcemy zapoznać uczestników z postaciami walk o polską niepodległość i wyjaśnić w przystępny sposób trudne pojęcia i  kluczowe działania prowadzące do odzyskania niepodległości. Warsztaty twórcze „Lunapark historyczny. Ojcowie niepodległości” przybliżą bohaterów polskiej niepodległości: Piłsudskiego, Dmowskiego, Paderewskiego, Witosa i emancypantkę Paulinę Kuczalską-Reinschmit.

Wystawa jest ściśle związana z projektem edukacyjnym „Murale Polskiej Niepodległości”, który został zrealizowany w naszym mieście w 2018 roku, którego efektem jest wielkogabarytowy mural na bloku przy Al. Wolności, przedstawiający Marszałka Józefa Piłsudskiego za kierownicą autobusu. 

Szczegóły:

Działania animacyjne pt. „Lunapark historyczny. Ojcowie niepodległości”.

Murale Polskiej Niepodległości

Zobacz także: