Wystawa „Niezwykłe Dolnoślązaczki 1918-2018”

Serdecznie zapraszamy na wystawę ,,Niezwykłe Dolnoślązaczki”, przygotowaną przez Stowarzyszenie Dolnośląski Kongres Kobiet we współpracy z Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej we Wrocławiu z okazji jubileuszu 100-lecia praw wyborczych Polek.

Wystawa przedstawia sylwetki 16 niezwykłych kobiet, które żyły na Dolnym Śląsku w różnych epokach i działały w różnych dziedzinach życia. Są wśród nich m.in. Edyta Stein, św. Jadwiga, Wanda Rutkiewicz, Anna German, czy księżna Daisy.

Celem wystawy jest pokazanie, przykładów mądrych, ambitnych i twórczych kobiet. Dobre wzory kobiet, wychodzące poza sferę prywatną, są doskonałym wzorem do naśladowania. Pokazują, że kobiety mogą realizować swoje marzenia bez względu na to, czy dziedzina, w której chcą się spełniać zwyczajowo jest ,,damska”, czy ,,męska”. Prezentacja ma na celu także uświadomienie oglądającym, jak duży jest wkład kobiet w rozwój naszej kultury i nauki.

Wystawę będzie można oglądać 10-31 marca 2020 r. w holu Centrum Sportu i Rekreacji. Wernisaż odbędzie się w środę 11 marca 2020 o godz. 10:30. Oprowadzanie po wystawie – skierowane w szczególności do młodzieży szkolnej – jest możliwe w uzgodnionym terminie.

Organizatorem wydarzenia jest Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach.