Wyniki konkursu „Nasze małe wierszowanie – Mikołaj w literaturze i piosence”

Znamy wyniki konkursu „Nasze małe wierszowanie – Mikołaj w literaturze i piosence”. Na III edycję konkursu wpłynęło aż 47 filmów, w tym 20 wierszy i 27 piosenek. Dziękujemy zarówno uczestnikom, jak i ich rodzicom, za ogromne zaangażowanie! Za najważniejszą zaletę konkursu uważamy twórczo spędzony czas w rodzinnym gronie. Czuć było, że świetnie się bawiliście przy wspólnym nagrywaniu filmów. Widać ogromny nakład pracy, jaki włożyliście w przygotowanie konkursowych nagrań.

Niniejszym mamy przyjemność ogłosić wyniki.

W kategorii PIOSENKA:
I miejsce – Ania Topolanek (6 lat) – „Ding dong spadł już śnieg”, Ich Troje i Magda Femme
II miejsce – Nikola Rybicka (7 lat) – ”Chciałbym zostać Mikołajem” – autor nieznany
III miejsce ex aequo – Amelia Jakób (7 lat) – „Dzyń, dzyń, dzyń, Mikołaju Święty” Maria Tomaszewska i Alicja Cholewa (8 lat) „A Mikołaj pędzi” (autor: Fasolki).

Wyróżnienia:
1) Barbara Hełka (8 lat) – „Kochany Panie Mikołaju”, tekst: J. Cygan, muzyka: M. Jeżowska
2) Alicja Rojek (9 lat) – „Last Christmas”, Wham
3) Stanisław Ciemniecki (9 lat) – „Kochany Panie Mikołaju” Majka Jeżowska
4) Oliwia Zwarycz (16 lat) – „Santa Claus is coming to town” Frank Sinatra

W kategorii WIERSZ:
I miejsce ex aequo – Gabriela i Milena Suchań (7 i 9 lat), Wanda Chotomska „Mikołaj” / Rafał Lasota „Kłopoty Świętego Mikołaja”
II miejsce – Magdalena Hełka (4 lata) Wierszyk o Mikołaju, autor nieznany
III miejsce – Dobrawa Strzelecka (9 lat) – wiersz pt. „Święty Mikołaj”

Wyróżnienia:
1) Magdalena Kwiatkowska (7 lat) – „Szósty grudnia” Halina Szal
2) Julia Janik (8 lat) – „Przebrany Mikołaj” – autor nieznany
3) Martyna Czesna (3 lata) – „Mikołaj” autor nieznany i Paulina Czesna (9 lat) – „Bombka na balu” Agnieszka Frączek

Laureaci I, II, III miejsca otrzymają atrakcyjne nagrody książkowe. Nagrodzeni zostaną wszyscy uczestnicy konkursu. Prosimy o zgłaszanie się po odbiór nagród do biura MGCK od środy (16 grudnia) do piątku (18 grudnia) w godz. 8:00 – 16:00.
Najczęściej sięgaliście po utwory słowno-muzyczne Majki Jeżowskiej, Fasolek, ale też Marii Tomaszewskiej, Haliny Szal, Marii Lorek, Agnieszki Frączek, Wandy Chotomskiej i wielu innych. Zadbaliście o rekwizyty i otoczenie.
Przy ocenie jury brało pod uwagę dobór i opanowanie tekstu, interpretację i melorecytację oraz ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój, śpiew, scenografię). Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej i czytelnictwa, rozwój zdolności recytatorskich i wokalnych, zachęcenie do występów przed kamerą, popularyzowanie utworów muzycznych związanych ze Św. Mikołajem i zgłębianie wiedzy na temat tradycji świątecznych, a przede wszystkim dobra zabawa i zaangażowanie całej rodziny. Mamy nadzieję, że choć przez chwilę poczuliście się jak aktorzy, piosenkarze i filmowcy!

 

III Konkurs recytatorski „Nasze małe wierszowanie – Mikołaj w literaturze i piosence” | on-line

Zobacz także: