Seanse filmowe w kinie sferycznym

W piątek 26 lipca 2019 zapraszamy na seanse filmowe w kinie sferycznym. Filmy będą wyświetlane w sali kameralnej MGCK w ramach „Kosmicznych wakacji”.

10.00 -„Kosmiczna Przygoda Cocomong’a” (2-4 lat) 25 min

11.00 -„Polaris. Tajemnica nocy polarnej” (5-9 lat) 35 min

12.00 -„Tajemnice grawitacji – śladami Alberta Einsteina” (10-12 lat) 55 min

13.30 -„Narodziny życia. Astronauta” (13-19 lat) 60 min

Cena biletu: 10 zł 

„Kosmiczna Przygoda Cocomong’a” (2-4 lat) 25 min

Cocomong to ciekawska, figlarna małpka, która marzy o przeżyciu niezwykłej przygody. Cocomong interesuje się astronomią i podróżami w przestrzeni kosmicznej, jednak do tej pory zna to zagadnienie tylko z książek i marzy o tym, żeby naprawdę podróżować w kosmosie. Aż tu nagle pewnego razu, zupełnie znikąd pojawia się Halley, kosmita pochodzący z Tytana – jednego z księżyców Saturna. Halley musiał lądować awaryjnie, aby ocalić ostatni gwiezdny klejnot. Jego rodzice zostali porwani przez złego Króla Wirusów, który pragnie zdobyć wszystkie gwiezdne klejnoty, aby opanować wszechświat, gdy zostaną one połączone. Halley potrzebuje pomocy Cocomonga i jego przyjaciół, aby uratować swoich rodziców i odzyskać gwiezdne klejnoty. Jednak Tytan jest dalej niż Mars i Jowisz, znajduje się bliżej Saturna. Czy nasi ratownicy będą w stanie pokonać całą drogę bezpiecznie? „Nigdy się nie dowiemy, dopóki nie wyruszymy!”, mówi Cocomong, rozpoczynając swoją przygodę w kosmosie.

„Polaris. Tajemnica nocy polarnej” (5-9 lat) 35 min

James, pingwin podróżujący od bieguna południowego, oraz Vladimir, uroczy miś z bieguna północnego, poznali się na Morzu Arktycznym. Rozmawiali o swoich miejscach zamieszkania, obserwowali gwiazdy i zastanawiali się dlaczego noc jest tak długa na obu biegunach Ziemi. Nowicjusze astronomii zaprzyjaźnili się i wspólnie próbowali rozwikłać tę tajemnicę poprzez obserwację i logikę. Dzięki surowości Jamesa oraz genialnej pomysłowości Vladimira, ich naukowe przygody sprawiły że zbudowali obserwatorium, a później własny statek kosmiczny. Podczas podróży, która zaprowadziła ich aż do Marsa oraz Saturna, znaleźli odpowiedzi i odkryli, że planety pozornie tak różne, mają jednocześnie wiele wspólnego.

„Tajemnice grawitacji – śladami Alberta Einsteina” (10-12 lat) 55 min

„Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzyponieważ wiedza jest ograniczona” – Albert Einstein. Dlaczego rzeczy spadają na ziemię bez magii? Dwunastoletni Luke jest bystrym i pomysłowym chłopcem, który uwielbia swoją latającą deskorolkę, często również marzy o byciu magikiem o pseudonimie „Limbradur” i wkraczaniu w inne światy. Jego idolem jest Albert Einstein, a Luke jest zafascynowany nauką i wszechświatem, znacznie bardziej niż nudnymi magicznymi zaklęciami. Interesują go gwiazdy, wszechświat i prawa natury. Pewnej nocy zakrada się do Muzeum Alberta Einsteina, gdzie poznaje ALBYX3. Jest to mały, sprytny i raczej dziwny robot, który wie wszystko o Albercie Einsteinie i jego teoriach. ALBY zabiera Luke’a w magiczną podróż w czasie i przestrzeni. Opowiada ekscytującą historię, podczas której wyjaśnia główne zasady tajemniczej siły jaką jest grawitacja. Dla dociekliwego i żądnego przygód LIMBRADURA jest to niesamowite przeżycie, podczas którego Alby umożliwia mu dogłębne poznanie i zrozumienie fascynujących teorii Einsteina.

„Narodziny życia” (13-19 lat) 30 min

Pochodzenie życia kojarzy się z bardzo ważnymi zagadnieniami nauk przyrodniczych. Jak dotąd nikt dokładnie nie wie jak ono powstało, a nasz film pomoże zanurzyć się w poszukiwaniach tej odpowiedzi. Przedstawia on cykl formowania gwiazd, galaktyk oraz układu słonecznego w porządku chronologicznym. Podczas seansu usłyszycie Państwo o wielkiej klęsce, która spowodowała zaniknięcie wielu gatunków oraz poszukiwanie życia prymitywnego. Film sferyczny ,,Narodziny życia‘‘ jest prawdziwą, inspirującą podróżą w czasie, bo właśnie przeszłości zawdzięczamy to, że nauka robi swój największy krok właśnie TERAZ.

„Astronauta” (13-19 lat) 30 min

Badania kosmosu są jednym z największych pragnień ludzkości, które udało się zrealizować. Co musimy zrobić, aby zostać częścią tej niesamowitej podróży? Co Ty musisz zrobić, żeby zostać astronautą? Film „Astronauta“, zapozna Cię z poszczególnymi doznaniami lecącego w kosmos człowieka. Pozwoli zobaczyć, jakie zmiany zachodzą w ludzkim ciele podczas lotu w kosmos, co dzieje się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a także jakie niebezpieczeństwach czyhają w przestrzeni kosmicznej. Będziesz miał wyjątkową możliwość uczestnictwa w tej niezwykłej podróży.

 

Kosmiczne wakacje z Centrum Kultury

Zobacz także: