Rysunek/malarstwo

„…więc choć pomaluj mój świat…” – praktyczne zajęcia z rysunku i malarstwa pozwalają opanować podstawy różnych technik artystycznych, zapoznają z środkami malarskiego wyrazu, wprowadzając uczestników w wielobarwny świat sztuki. Warsztaty umożliwią zdobywanie kolejnych umiejętności, zaznajomią z podstawowymi pojęciami plastycznymi jak perspektywa, światłocień, kompozycja, proporcje oraz technikami malarskimi i rysunkowymi jak akwarela, ołówek, węgiel, czy pastele.

Zajęcia malarstwa to nie tylko sztaluga i pędzel, to rozwijanie osobowości, wpływanie na wyobraźnię przestrzenną i zdolność obserwacji. Warsztaty są świetnym ćwiczeniem koncentracji i wytrwałości, uwrażliwiają na kolor i piękno sztuki.

Agata Zając - Instruktor

Agata Zając – Od szóstego roku życia pojawiły się w moim życiu różne pasje: malarstwo, rysunek, taniec. Początek swojej edukacji w sztukach pięknych rozpoczęłam w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy. W wieku szkolnym zdobywałam wyróżnienia i nagrody na wszelakich konkursach plastycznych. Swoją pasję zaczęłam zgłębiać na studiach, które kontynuuję na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku Architektura Wnętrz. Bardzo mocno rozwinięty i dopracowany system edukacji na uczelni pozwala mi na coraz to głębszą analizę sztuk pięknych takich jak rysunek, malarstwo, rzeźba, grafika i wiele innych. Chciałabym, aby wiedzę, którą zdobywałam od najmłodszych lat i zaszczepiona we mnie wrażliwość na piękno przechodziła na młodsze pokolenie.

Koszt warsztatów: 50 zł/ miesiąc

TERMIN zajęć: poniedziałki 18:15-20:15, młodzież 12+, sala 121

Regulamin Pobierz