Rysunek i malarstwo

„…więc choć pomaluj mój świat…” – praktyczne zajęcia z rysunku i malarstwa pozwalają opanować podstawy różnych technik artystycznych, zapoznają z środkami malarskiego wyrazu, wprowadzając uczestników w wielobarwny świat sztuki. Warsztaty umożliwią zdobywanie kolejnych umiejętności, zaznajomią z podstawowymi pojęciami plastycznymi jak perspektywa, światłocień, kompozycja, proporcje oraz technikami malarskimi i rysunkowymi jak akwarela, ołówek, węgiel, czy pastele.

Zajęcia malarstwa to nie tylko sztaluga i pędzel, to rozwijanie osobowości, wpływanie na wyobraźnię przestrzenną i zdolność obserwacji. Warsztaty są świetnym ćwiczeniem koncentracji i wytrwałości, uwrażliwiają na kolor i piękno sztuki.

Danuta Korda - Instruktor

Danuta Korda – z wykształcenia plastyk i pedagog, a także instruktorka aerobiku i miłośniczka Shitta yogi. Kocha sztukę i malarstwo – głównie kubizm i impresjonizm. Interesuje się również muzyką, kinematografią (począwszy od ekspresjonizmu niemieckiego po kino współczesne), literaturą – thrillery, biografie, reportaże oraz filozofią wychowania i etnologią. Kocha zwierzęta, naturę i podróże. Lubi pracę z młodzieżą, zwłaszcza dotyczącą rozwoju artystycznego i spełniania twórczego.

Jej motto życiowe:

„Człowiek szuka wewnętrznej spójności, ale jego prawdziwy rozwój zależy od tego, czy potrafi przestać zniekształcać rzeczywistość, tj. dopasowywać ją do swoich pragnień”.

Johann Wolfgang von Goethe

Kieruje się zasadą: „Trzeba żyć jak potrafimy najlepiej, najpiękniej bo życie jest chwilą i niczym więcej…”.

Koszt warsztatów: 50 zł/ miesiąc

TERMIN zajęć: poniedziałki 17:30-19:30, młodzież 12+

Regulamin Pobierz