Relacja z II Konkursu Recytatorskiego Przedszkolaków „Nasze małe wierszowanie – Polska w literaturze”

11 kwietnia 2018 odbył się II Konkurs Recytatorski Przedszkolaków „Nasze małe wierszowanie – Polska w literaturze”. W związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, przypadającą w bieżącym roku, tegoroczny konkurs miał formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego nawiązującego do bogactwa kulturowego naszego kraju.

Zwyciężczynią konkursu została Lena Czarnecka prezentująca utwór „Twój dom” Wandy Chotomskiej, II miejsce powędrowało do Piotra Muszyńskiego występującego z utworem „Symbole narodowe” Agaty Dziechdziarczyk, III miejsce zajęła Klaudia Mintus recytująca wiersz „Niepodległość” Marcina Wolskiego. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!! 

W konkursie wzięły udział dzieci z przedszkola „Magdalenka”, „Entliczek”, „Mikołajek” i „Bajkoludek”. Dziękujemy pedagogom za poświęcony czas.

Kindze Maciejewskiej i Klaudii Lewandowskiej dziękujemy za piękny, premierowy spektakl pt. „O tym jak Zuzanka poszła w kumy do utopców”, który umilił dzieciom oczekiwanie na zakończenie obrad jury.

Burmistrzowi Bogdanowi Szczęśniakowi dziękujemy za przybycie i wręczenie nagród.

 

Zobacz także: