Regulamin i karta zgłoszenia na VII Przegląd Zespołów Ludowych „Biskupicki Złoty Kłos 2019”

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w VII Przeglądzie Zespołów Ludowych pn. „Biskupicki Złoty Kłos”, który odbędzie się 09 czerwca 2019 r. w Biskupicach Oławskich (gmina Jelcz-Laskowice).

Honorowy patronat nad przeglądem objęli wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Bogdan Szczęśniak – Burmistrz Jelcza-Laskowic.

Pragniemy zaprosić zespoły ludowe do udziału w przeglądzie. W letniej, czerwcowej atmosferze, Biskupice Oławskie staną się miejscem spotkania ludzi, których połączyła wspólna pasja. Naszym celem jest konfrontacja i promocja dorobku artystycznego grup i zespołów ludowych kształtujących wizerunek naszego regionu.

Informujemy również, że w tym czasie odbywać się będą IX Targi Produktu Lokalnego, które są wspaniałą okazją, aby poznać wyśmienite produkty, wytwarzane tradycyjnymi metodami w miejscowościach naszego regionu. To świetna okazja, by posmakować kulinarnych specjałów, a także przyjrzeć się dorobkowi twórców rękodzieła i rzemiosła artystycznego.

Naszym zamiarem jest, by te dwa przedsięwzięcia stworzyły całość, przez co możliwe będzie pokazanie młodemu pokoleniu spójnego obrazu tradycji ludowej.

W załączeniu przesyłamy regulamin oraz formularz zgłoszeniowy, który należy wypełnić i podpisany przez kierownika zespołu przesłać do nas na adres: Miejsko – Gminne Centrum Kultury, ul. Oławska 46, 55-220 Jelcz-Laskowice, woj. dolnośląskie lub na adres mailowy: imprezy@mgck-jl.pl do dnia 7 maja 2019 r. 

Wszelkie szczegóły dotyczące VII Przeglądu Zespołów Ludowych – „Biskupicki Złoty Kłos”, zawarte są w regulaminie.

 

Pliki do pobrania tutaj:

Regulamin Przeglądu Zespołów Ludowych Biskupicki Złoty Kłos 2019

Karta zgłoszenia Biskupicki Złoty Kłos 2019

Zobacz także: