Promocja książki pt. „Pod wspólnym parasolem”

Zapraszamy do zapoznania się z cyklem filmów promujących książkę pt. „Pod wspólnym parasolem”. Swoje wiersze czytają podopieczni Centrum Wolontariatu Zielony Parasol oraz inni uczestnicy projektu.

Książka pt. „Pod wspólnym parasolem” jest podsumowaniem warsztatów literackich, zainicjowanych, wymyślonych i prowadzonych przez Krystynę Paraszkiewicz-Pater, wrocławską aktorkę, poetkę, społecznika o wielkim sercu. Inicjatywa polegała na wielomiesięcznej pracy z wolontariuszami, bliskimi i przyjaciółmi osób z niepełnosprawnościami, osobami chorymi. Honorowy patronat nad projektem objął Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, a pod organizacyjne skrzydła wzięło go Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego

W książce ukazały się wiersze osób związanych z Centrum Wolontariatu „Zielony Parasol” i Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Jelczu-Laskowiach. Książka jest unikalnym zbiorem 19 wierszy i 33 form prozatorskich, przedstawiających doświadczenia wolontariuszy i osób, które codziennie poświęcają swój czas innym, towarzysząc im w chorobach i przeciwnościach losu. Uroczysta premiera książki była okazją, by wszyscy twórcy mogli się wzajemnie poznać i cieszyć tym, co wypracowali wspólnie. Książka niesie w sobie ideę, że warto być wolontariuszem, pomagać i dzielić się swym doświadczeniem. 

Liczba partnerów zaangażowanych w projekt jest imponująca: artyści, wolontariusze, radni miasta Wrocławia, posłowie działający na rzecz osób niepełnosprawnych i inni. Do czytania i pracy z książką zachęcają także niekwestionowane autorytety świata wolontariatu: Anna Dymna i Jerzy Owsiak. Ich mądre słowa są na okładce tej społecznej książki. Publikacja jest wzbogacona o prace artystów z Galerii ArtBrut. Ilustracje stanowią doskonałe dopełnienie tekstów.

Redakcja: Olga Maria Szelc, Alicja Więch

Montaż filmów: Virtual Atelier

Szczegóły projektu: http://mgck-jl.pl/ksiazka-spoleczna-pod-wspolnym-parasolem/ 

Wszystkie filmy dostępne są na Facebooku https://www.facebook.com/mgckJL/  oraz  YouTube Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach https://www.youtube.com/mgck

Zobacz także: