MiłoGranie „Kolędowanie bez granic” | 26 grudnia 2020 | on-line

MiłoGranie, czyli rozśpiewane Miłocice

Zapraszamy na koncert kolęd miłocickiej grupy wokalno-instrumentalnej, promujący najnowszy krążek zespołu pt. „MiłoGranie – Kolędowanie bez Granic”. Koncert zostanie wyemitowany on-line 26 grudnia 2020 o godz. 16:00 na kanale Facebook oraz www.facebook.com/mgckJL oraz YouTube https://www.youtube.com/channel/UC7V7qMjkSgyD1gKAJ_dmGGg

Nagrane na płycie kolędy i pastorałki umilą świąteczny czas wszystkim przyjaciołom zespołu. Bardzo wiele jest bowiem osób, które zaoferowały bezinteresowną pomoc. Użyczenie studia nagrań, mastering utworów, nauka śpiewu, sesja zdjęciowa i wreszcie nieustające wsparcie w dążeniu do wyznaczonego celu – to wszystko, obok wielu godzin prób w trudnych warunkach trwającej pandemii, złożyło się na wielki sukces, jakim jest wydanie płyty.

Ciągła chęć rozwoju sprawiła, że udało się przekonać Polsko – Amerykańską Fundację Wolności do przekazania grantu na nagranie płyty z kolędami i pastorałkami. Projekt pod nazwą „MiłoGranie – nie damy o sobie zapomnieć!” jest realizowany  ramach programu Działaj Lokalnie, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz ośrodek Działaj Lokalnie Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa w Oleśnicy.

Jeszcze dwa lata temu MiłoGranie było raczkującą scholą pod kierunkiem Elżbiety Stala – Wiechowskiej. Dzięki determinacji  jej członków udało się w 2019 roku dwukrotnie zdobyć dofinansowanie w programach Dolnośląskie Małe Granty oraz Dolnośląski Fundusz Małych Inicjatyw. Środki finansowe zostały przeznaczone na cykl warsztatów wokalnych dla młodzieży i dorosłych oraz zajęć umuzykalniających dla dzieci, prowadzonych przez Teresę Ressing.

Zespół w krótkim czasie wystąpił na wielu lokalnych imprezach i jarmarkach, wziął udział w XI Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych Dobrej Widawy, Gali Dolnośląskich Małych Grantów z udziałem Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Koncercie Charytatywnym dla dzieci chorych na SMA w Biskupicach Oławskich.

Dzięki pomocy darczyńców oraz wsparciu Pana Waldemara Trzaski udało się zakupić profesjonalny zestaw nagłośnieniowy. Zespół wzbogaca się też o kolejne instrumenty. W czasie jego występów można usłyszeć gitarę, bębny djembe, bęben szamański, kalimbę, oraz różne instrumenty perkusyjne. Gościnnie na skrzypcach zagrała Marta Trzaska – uczennica klasy I Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu.

Z powodu pandemii  wszystkie tegoroczne plany koncertowe zostały odwołane, ale MiłoGranie się nie poddało i nadal działa na rzecz lokalnej społeczności.

Udało się zdobyć kolejne dofinansowanie w konkursie Dolnośląskie Małe Granty. W ramach projektu „MiłoGranie na… maszynach do szycia” uszyto ponad 1000 maseczek ochronnych dla mieszkańców Miłocic, a członkowie zespołu uczyli się samodzielnie szyć stroje estradowe pod kierunkiem właścicielki lokalnej pracowni krawieckiej Aldona For Home.

 

Zobacz także: