Lego We Do

Zajęcia z robotyki dla dzieci w oparciu o zestawy LEGO WeDo wprowadzają dziecko w świat robotyki i programowania. Mali konstruktorzy budują proste roboty z kolorowych klocków Lego, a następnie ożywiają je przy pomocy łatwego oprogramowania. Warsztaty Lego WeDo to przede wszystkim zabawa, która uczy w przyjazny i zabawny sposób.

Warsztaty dla dzieci z Lego WeDo są szansą na naukę nowych umiejętności oraz poznania podstawowych pojęć związanych z robotyką, automatyką, informatyką. Zajęcia edukacyjne dalekie są od szkolnych wykładów i tradycyjnych metod przekazywania wiedzy. Warsztaty z Małym Inżynierem to przede wszystkim zabawa, która ukazuje naukę. Zajęcia z Lego WeDo w wydaniu Małego Inżyniera wyróżniają się nowatorskim podejściem do robotyki. Kształtują one twórcze postawy najmłodszych dzieci, pobudzają do działania i bawią.

Z Małym Inżynierem nauka to zabawa, a czas wolny to aktywny i kreatywny wypoczynek. Zajęcia edukacyjne z Lego WeDo dostosowane są do młodego wieku kursantów, którzy pierwszy raz mają kontakt z programowaniem i budowaniem robotów. Dzieci konstruują roboty z Lego WeDo pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów Małego Inżyniera. Po zbudowaniu robotów dzieci programują swoje konstrukcje za pomocą języka obrazkowego.

Na warsztatach uczymy się budować i programować proste konstrukcje. Przyszli inżynierowie poznają czujniki wykorzystywane w robotyce, nauczą się podstaw programowania. Dzieci oprócz konstruowania i programowania dowiedzą się również gdzie mieszkają i co jedzą krokodyle, lwy. Poznamy różne samoloty, ich budowę oraz zasadę działania. Każde zajęcia rozpoczynamy prezentacją.

GRUPA ZOSTAŁA ROZWIĄZANA – ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA LEGO BOOST –  http://mgck-jl.pl/lego-boost

Mały Inżynier - Instruktor

Firma „Mały Inżynier” cieszy się ogromną popularnością i ugruntowaną pozycją lidera na rynku edukacyjnych zajęć pozalekcyjnych. Warsztaty dla dzieci „Mały Inżynier” to doskonałe połączenie wiedzy z zabawą. Nauka programowania, konstruowanie robotów, warsztaty z eksperymentów, zajęcia z elektroniki – w szerokiej ofercie Małego Inżyniera każde dziecko znajdzie coś dla siebie!

Naszą misją jest zaszczepienie w dzieciach zamiłowania do nauk ścisłych. Kadrę Małego Inżyniera stanowią pracownicy naukowi, doktoranci, absolwenci, studenci Politechniki Poznańskiej, studenci Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz wykwalifikowani pedagodzy. Firma realizuje program praktyk studenckich, współpracując z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w ramach Biura Kreatywnego Małego Inżyniera. Od początku działalności przedsiębiorstwo realizuje z wielkim powodzeniem liczne projekty unijne kształcąc uczniów, nauczycieli, naukowców.

Na zajęciach Małego Inżyniera kładziemy nacisk na praktyczny aspekt nauki. Wychodzimy z założenia, że każde dziecko uwielbia eksperymentować. Samodzielne wykonywanie doświadczeń to doskonała zabawa i niezwykle pouczająca przygoda.

Koszt warsztatów: 140 zł/ miesiąc

TERMIN zajęć: czwartki 16:30-17:30, dzieci 5-7 lat, sala 121 - GRUPA ROZWIĄZANA

Regulamin Pobierz